Publicitate

MARYSEBWOOD S.R.L.

CUI: 49152656 J2023001997333 SRL Suceava, Sat Argel, Comuna Moldoviţa
Raspundere penala cf. legii 286/2009, legii 135/2010

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 49152656
Cod înmatriculare J2023001997333
EUID ROONRC.J2023001997333
Data înmatriculării 2023-11-20
Formă juridică SRL
Stare Raspundere penala cf. legii 286/2009, legii 135/2010
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Suceava, Sat Argel, Comuna Moldoviţa, 70, 727386

Țară: România
Județ: Suceava
Localitate: Sat Argel, Comuna Moldoviţa
Număr: 70
Cod poștal: 727386

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 0 RON 4.369 RON −4.369 RON −4.369 RON 1.770 RON 0 RON 1.770 RON −4.169 RON 5.939 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 697.105 RON 696.569 RON 552.973 RON 127.071 RON 143.596 RON 403.080 RON 41.420 RON 361.660 RON 122.902 RON 280.178 RON 231.020 RON 128.277 RON 0 RON 0 RON 2
2025 546.161 RON 546.161 RON 487.348 RON 49.767 RON 58.813 RON 218.774 RON 28.994 RON 189.780 RON 113.280 RON 105.494 RON 49.694 RON 102.776 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

BUCEAC MEDA-ALEXANDRA
administrator
Bihor, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 387 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
546,2 K RON
Rezultat Net 2025
49,8 K RON
Total Active 2025
218,8 K RON
Scor Bonitate
77/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 77/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 697,1 K RON 546,2 K RON
Venituri totale 0 RON 696,6 K RON 546,2 K RON
Cheltuieli totale 4,4 K RON 553,0 K RON 487,3 K RON
Rezultat net −4,4 K RON 127,1 K RON 49,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 960,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,80 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,33 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,35 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,07 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate29,0 K RON (13.3%)
Active circulante189,8 K RON (86.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri49,7 K RON
Creanțe102,8 K RON
Numerar37,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 10,99
Durata stocaj (zile) 33
Rotație creanțe (ori/an) 5,31
Durata încasare (zile) 69

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
10,8%
Marjă netă
9,1%
ROA
22,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 5,9 K RON 1,8 K RON 335,5%
2024 280,2 K RON 403,1 K RON 69,5%
2025 105,5 K RON 218,8 K RON 48,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

77
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 697,1 K RON 546,2 K RON ▼ 21,7%
Rezultat net −4,4 K RON 127,1 K RON 49,8 K RON ▼ 60,8%
Total active 1,8 K RON 403,1 K RON 218,8 K RON ▼ 45,7%
Capitaluri proprii −4,2 K RON 122,9 K RON 113,3 K RON ▼ 7,8%
Datorii totale 5,9 K RON 280,2 K RON 105,5 K RON ▼ 62,3%
Lichiditate curentă 0,30 1,29 1,80 ▲ 39,4%
Marjă netă (%) 18,23 9,11 ▼ 50,0%
Scor bonitate 22 80 77 ▼ 3,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (49,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 960,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate