Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

23 ROMULUS CENTRE S.R.L.

CUI: 47570768 J2023002022401 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47570768
Cod înmatriculare J2023002022401
EUID ROONRC.J2023002022401
Data înmatriculării 2023-02-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, Romulus, 23, 23985, 2, PARTER, CAMERA NR. 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: Romulus
Număr: 23
Cod poștal: 23985
Completare adresă: PARTER, CAMERA NR. 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 185.740 RON 186.936 RON 548.753 RON −361.817 RON −361.817 RON 424.680 RON 305.427 RON 119.253 RON −361.617 RON 786.862 RON 21.976 RON 89.270 RON 0 RON 565 RON 5
2024 145.711 RON 373.679 RON 455.166 RON −81.487 RON −81.487 RON 99.666 RON 67.811 RON 31.855 RON −443.104 RON 534.935 RON 0 RON 30.529 RON 8.197 RON 362 RON 1
2025 520.116 RON 520.116 RON 120.296 RON 379.516 RON 399.820 RON 197.668 RON 54.834 RON 142.834 RON −63.588 RON 85.735 RON 0 RON 112.579 RON 175.905 RON 384 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ZIDARU MARIUS
administrator
Prahova, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4,703 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−63.588 RON) — datoriile depășesc activele
Cifra de Afaceri 2025
520,1 K RON
Rezultat Net 2025
379,5 K RON
Total Active 2025
197,7 K RON
Scor Bonitate
72/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 72/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 185,7 K RON 145,7 K RON 520,1 K RON
Venituri totale 186,9 K RON 373,7 K RON 520,1 K RON
Cheltuieli totale 548,8 K RON 455,2 K RON 120,3 K RON
Rezultat net −361,8 K RON −81,5 K RON 379,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 618,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−63.588 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 43.4% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,67 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,67 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,35 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,31 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate54,8 K RON (27.7%)
Active circulante142,8 K RON (72.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe112,6 K RON
Numerar30,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 4,62
Durata încasare (zile) 79

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
76,9%
Marjă netă
73,0%
ROA
192,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 786,9 K RON 424,7 K RON 185,3%
2024 534,9 K RON 99,7 K RON 536,7%
2025 85,7 K RON 197,7 K RON 43,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

72
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 185,7 K RON 145,7 K RON 520,1 K RON ▲ 257,0%
Rezultat net −361,8 K RON −81,5 K RON 379,5 K RON ▲ 565,7%
Total active 424,7 K RON 99,7 K RON 197,7 K RON ▲ 98,3%
Capitaluri proprii −361,6 K RON −443,1 K RON −63,6 K RON ▲ 85,6%
Datorii totale 786,9 K RON 534,9 K RON 85,7 K RON ▼ 84,0%
Lichiditate curentă 0,15 0,06 1,67 ▲ 2.700,0%
Marjă netă (%) -194,80 -55,92 72,97 ▲ 230,5%
Scor bonitate 19 19 72 ▲ 278,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (379,5 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 618,2 K RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.

Recomandări

  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.