Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OKTANIK SMART SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Lavandei, 3A, 003, 77175, Vila N22B2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.060.316 RON | 1.060.542 RON | 846.904 RON | 203.244 RON | 213.638 RON | 474.912 RON | 122.897 RON | 352.015 RON | 203.444 RON | 271.468 RON | 30 RON | 242.000 RON | 0 RON | 0 RON | 16 |
| 2024 | 1.788.466 RON | 1.788.473 RON | 1.750.071 RON | 27.913 RON | 38.402 RON | 344.340 RON | 247.234 RON | 97.106 RON | 29.053 RON | 315.287 RON | 30 RON | 44.551 RON | 0 RON | 0 RON | 20 |
| 2025 | 2.229.621 RON | 2.229.622 RON | 1.931.757 RON | 249.963 RON | 297.865 RON | 613.122 RON | 215.367 RON | 397.755 RON | 252.238 RON | 360.884 RON | 0 RON | 286.878 RON | 0 RON | 0 RON | 19 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (39)
- 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6499 Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9200 Activități de jocuri de noroc și pariuri
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Top format din 638 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,06 M RON | 1,79 M RON | 2,23 M RON |
| Venituri totale | 1,06 M RON | 1,79 M RON | 2,23 M RON |
| Cheltuieli totale | 846,9 K RON | 1,75 M RON | 1,93 M RON |
| Rezultat net | 203,2 K RON | 27,9 K RON | 250,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,86 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,10 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,10 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,31 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,70 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,77 |
| Durata încasare (zile) | 47 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 271,5 K RON | 474,9 K RON | 57,2% |
| 2024 | 315,3 K RON | 344,3 K RON | 91,6% |
| 2025 | 360,9 K RON | 613,1 K RON | 58,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,06 M RON | 1,79 M RON | 2,23 M RON | ▲ 24,7% |
| Rezultat net | 203,2 K RON | 27,9 K RON | 250,0 K RON | ▲ 795,5% |
| Total active | 474,9 K RON | 344,3 K RON | 613,1 K RON | ▲ 78,1% |
| Capitaluri proprii | 203,4 K RON | 29,1 K RON | 252,2 K RON | ▲ 768,2% |
| Datorii totale | 271,5 K RON | 315,3 K RON | 360,9 K RON | ▲ 14,5% |
| Lichiditate curentă | 1,30 | 0,31 | 1,10 | ▲ 257,9% |
| Marjă netă (%) | 19,17 | 1,56 | 11,21 | ▲ 618,6% |
| Scor bonitate | 72 | 38 | 85 | ▲ 123,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (250,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,86 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.