Publicitate

PODOLOGIX S.R.L.

CUI: 49139231 J2023003324081 SRL Braşov, Municipiul Braşov
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 49139231
Cod înmatriculare J2023003324081
EUID ROONRC.J2023003324081
Data înmatriculării 2023-11-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Braşov, Municipiul Braşov, AVRAM IANCU, 69, 500068

Țară: România
Județ: Braşov
Localitate: Municipiul Braşov
Stradă: AVRAM IANCU
Număr: 69
Cod poștal: 500068

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 74.761 RON 74.761 RON 7.566 RON 67.195 RON 67.195 RON 72.710 RON 8.700 RON 64.010 RON 67.395 RON 5.315 RON 1.238 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 287.258 RON 294.944 RON 273.177 RON 19.317 RON 21.767 RON 98.913 RON 28.181 RON 70.732 RON 86.712 RON 12.201 RON 25.314 RON 21.256 RON 0 RON 0 RON 2
2025 149.753 RON 208.714 RON 212.947 RON −5.680 RON −4.233 RON 90.452 RON 6.218 RON 84.234 RON 81.033 RON 9.419 RON 31.513 RON 36.915 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

ANTON CĂTĂLIN MIRCEA
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 460 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−5.680 RON)
Cifra de Afaceri 2025
149,8 K RON
Rezultat Net 2025
−5,7 K RON
Total Active 2025
90,5 K RON
Scor Bonitate
64/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 64/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 74,8 K RON 287,3 K RON 149,8 K RON
Venituri totale 74,8 K RON 294,9 K RON 208,7 K RON
Cheltuieli totale 7,6 K RON 273,2 K RON 212,9 K RON
Rezultat net 67,2 K RON 19,3 K RON −5,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 245,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 8,94 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 5,60 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,68 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 9,60 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate6,2 K RON (6.9%)
Active circulante84,2 K RON (93.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri31,5 K RON
Creanțe36,9 K RON
Numerar15,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 4,75
Durata stocaj (zile) 77
Rotație creanțe (ori/an) 4,06
Durata încasare (zile) 90

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-2,8%
Marjă netă
-3,8%
ROA
-6,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 5,3 K RON 72,7 K RON 7,3%
2024 12,2 K RON 98,9 K RON 12,3%
2025 9,4 K RON 90,5 K RON 10,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

64
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 74,8 K RON 287,3 K RON 149,8 K RON ▼ 47,9%
Rezultat net 67,2 K RON 19,3 K RON −5,7 K RON ▼ 129,4%
Total active 72,7 K RON 98,9 K RON 90,5 K RON ▼ 8,6%
Capitaluri proprii 67,4 K RON 86,7 K RON 81,0 K RON ▼ 6,5%
Datorii totale 5,3 K RON 12,2 K RON 9,4 K RON ▼ 22,8%
Lichiditate curentă 12,04 5,80 8,94 ▲ 54,3%
Marjă netă (%) 89,88 6,72 -3,79 ▼ 156,4%
Scor bonitate 87 82 64 ▼ 22,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Lichiditate curentă bună (8.94), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 64/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 245,6 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate