Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ADV TECH S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, Ştefan cel Mare şi Sfânt, 4, A6, 1, 7, 700497
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 927 RON | −927 RON | −927 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | −727 RON | 927 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 297.780 RON | 301.217 RON | 57.430 RON | 235.655 RON | 243.787 RON | 412.386 RON | 0 RON | 412.386 RON | 234.928 RON | 177.458 RON | 0 RON | 188.859 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 288.132 RON | 295.200 RON | 72.670 RON | 213.869 RON | 222.530 RON | 358.965 RON | 18.106 RON | 340.859 RON | 214.109 RON | 144.856 RON | 0 RON | 155.356 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 727 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 297,8 K RON | 288,1 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 301,2 K RON | 295,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 927 RON | 57,4 K RON | 72,7 K RON |
| Rezultat net | −927 RON | 235,7 K RON | 213,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 483,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,35 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,35 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,66 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,48 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,85 |
| Durata încasare (zile) | 197 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 927 RON | 200 RON | 463,5% |
| 2024 | 177,5 K RON | 412,4 K RON | 43,0% |
| 2025 | 144,9 K RON | 359,0 K RON | 40,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 297,8 K RON | 288,1 K RON | ▼ 3,2% |
| Rezultat net | −927 RON | 235,7 K RON | 213,9 K RON | ▼ 9,2% |
| Total active | 200 RON | 412,4 K RON | 359,0 K RON | ▼ 13,0% |
| Capitaluri proprii | −727 RON | 234,9 K RON | 214,1 K RON | ▼ 8,9% |
| Datorii totale | 927 RON | 177,5 K RON | 144,9 K RON | ▼ 18,4% |
| Lichiditate curentă | 0,22 | 2,32 | 2,35 | ▲ 1,3% |
| Marjă netă (%) | – | 79,14 | 74,23 | ▼ 6,2% |
| Scor bonitate | 22 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (213,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.35), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 483,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.