Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
INGINERIA SI MANAGEMENTUL SISTEMELOR S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Măgurele, Violetelor, 26, Parter, camera în suprafaţă de 12,67 mp
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 210.596 RON | 210.596 RON | 14.430 RON | 165.364 RON | 196.166 RON | 189.252 RON | 123 RON | 189.129 RON | 169.364 RON | 19.888 RON | 0 RON | 106.467 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 265.949 RON | 265.949 RON | 108.410 RON | 135.881 RON | 157.539 RON | 296.956 RON | 2.631 RON | 294.325 RON | 140.681 RON | 156.275 RON | 2.484 RON | 157.287 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 271.840 RON | 271.840 RON | 130.458 RON | 120.435 RON | 141.382 RON | 141.391 RON | 658 RON | 140.733 RON | 125.236 RON | 19.789 RON | 0 RON | 94.316 RON | 0 RON | 3.634 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (36)
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4221 — Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
Top format din 83 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 210,6 K RON | 265,9 K RON | 271,8 K RON |
| Venituri totale | 210,6 K RON | 265,9 K RON | 271,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 14,4 K RON | 108,4 K RON | 130,5 K RON |
| Rezultat net | 165,4 K RON | 135,9 K RON | 120,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 310,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,11 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,11 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,35 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,14 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,88 |
| Durata încasare (zile) | 127 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 19,9 K RON | 189,3 K RON | 10,5% |
| 2024 | 156,3 K RON | 297,0 K RON | 52,6% |
| 2025 | 19,8 K RON | 141,4 K RON | 14,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 210,6 K RON | 265,9 K RON | 271,8 K RON | ▲ 2,2% |
| Rezultat net | 165,4 K RON | 135,9 K RON | 120,4 K RON | ▼ 11,4% |
| Total active | 189,3 K RON | 297,0 K RON | 141,4 K RON | ▼ 52,4% |
| Capitaluri proprii | 169,4 K RON | 140,7 K RON | 125,2 K RON | ▼ 11,0% |
| Datorii totale | 19,9 K RON | 156,3 K RON | 19,8 K RON | ▼ 87,3% |
| Lichiditate curentă | 9,51 | 1,88 | 7,11 | ▲ 277,6% |
| Marjă netă (%) | 78,52 | 51,09 | 44,30 | ▼ 13,3% |
| Scor bonitate | 87 | 77 | 87 | ▲ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (120,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.11), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 310,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.