Publicitate

NEOAPP S.R.L.

CUI: 48951604 J2023004362129 SRL Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48951604
Cod înmatriculare J2023004362129
EUID ROONRC.J2023004362129
Data înmatriculării 2023-10-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Traian, 5, 2, 1, 3

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Floreşti, Comuna Floreşti
Stradă: Traian
Număr: 5
Scară: 2
Etaj: 1
Apartament: 3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 83.505 RON 83.505 RON 5.171 RON 77.516 RON 78.334 RON 98.215 RON 0 RON 98.215 RON 77.516 RON 20.699 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 381.104 RON 381.104 RON 274.759 RON 94.995 RON 106.345 RON 120.540 RON 0 RON 120.540 RON −153.576 RON 274.116 RON 0 RON 68.684 RON 0 RON 0 RON 1
2025 263.965 RON 264.028 RON 131.678 RON 110.784 RON 132.350 RON 124.340 RON 0 RON 124.340 RON −142.792 RON 267.958 RON 0 RON 41.741 RON 0 RON 826 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

JORZA ANDREI RAUL
administrator
Alba, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,797 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−142.792 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.46) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 215.5% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
264,0 K RON
Rezultat Net 2025
110,8 K RON
Total Active 2025
124,3 K RON
Scor Bonitate
50/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 50/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 83,5 K RON 381,1 K RON 264,0 K RON
Venituri totale 83,5 K RON 381,1 K RON 264,0 K RON
Cheltuieli totale 5,2 K RON 274,8 K RON 131,7 K RON
Rezultat net 77,5 K RON 95,0 K RON 110,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 423,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−142.792 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,46 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,46 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,31 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 0,46 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante124,3 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe41,7 K RON
Numerar82,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 6,32
Durata încasare (zile) 58

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
50,1%
Marjă netă
42,0%
ROA
89,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 20,7 K RON 98,2 K RON 21,1%
2024 274,1 K RON 120,5 K RON 227,4%
2025 268,0 K RON 124,3 K RON 215,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

50
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 83,5 K RON 381,1 K RON 264,0 K RON ▼ 30,7%
Rezultat net 77,5 K RON 95,0 K RON 110,8 K RON ▲ 16,6%
Total active 98,2 K RON 120,5 K RON 124,3 K RON ▲ 3,2%
Capitaluri proprii 77,5 K RON −153,6 K RON −142,8 K RON ▲ 7,0%
Datorii totale 20,7 K RON 274,1 K RON 268,0 K RON ▼ 2,2%
Lichiditate curentă 4,74 0,44 0,46 ▲ 5,5%
Marjă netă (%) 92,83 24,93 41,97 ▲ 68,4%
Scor bonitate 87 50 50 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (110,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 423,3 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 215.5% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate