Publicitate

DEPOMAX S.R.L.

CUI: 48531880 J2023004766239 SRL Ilfov, Oraş Bragadiru
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48531880
Cod înmatriculare J2023004766239
EUID ROONRC.J2023004766239
Data înmatriculării 2023-07-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Ilfov, Oraş Bragadiru, MĂRGELELOR, 27, 10, 77025, CAMERA NR.1

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Oraş Bragadiru
Stradă: MĂRGELELOR
Număr: 27
Apartament: 10
Cod poștal: 77025
Completare adresă: CAMERA NR.1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 387.437 RON 387.437 RON 658.455 RON −274.892 RON −271.018 RON 560.086 RON 0 RON 560.086 RON −274.692 RON 834.778 RON 218.261 RON 314.803 RON 0 RON 0 RON 0
2024 4.763.748 RON 4.899.096 RON 3.699.240 RON 1.055.548 RON 1.199.856 RON 2.775.240 RON 882.539 RON 1.892.701 RON 780.856 RON 1.994.384 RON 113.026 RON 1.747.077 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

SIMION FLORIN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (37)

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.95) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2024
4,76 M RON
Rezultat Net 2024
1,06 M RON
Total Active 2024
2,78 M RON
Scor Bonitate
73/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 73/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 387,4 K RON 4,76 M RON
Venituri totale 387,4 K RON 4,90 M RON
Cheltuieli totale 658,5 K RON 3,70 M RON
Rezultat net −274,9 K RON 1,06 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 9,14 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,95 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,89 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,39 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate882,5 K RON (31.8%)
Active circulante1,89 M RON (68.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri113,0 K RON
Creanțe1,75 M RON
Numerar32,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 42,15
Durata stocaj (zile) 9
Rotație creanțe (ori/an) 2,73
Durata încasare (zile) 134

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
25,2%
Marjă netă
22,2%
ROA
38,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 834,8 K RON 560,1 K RON 149,0%
2024 1,99 M RON 2,78 M RON 71,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

73
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 387,4 K RON 4,76 M RON ▲ 1.129,6%
Rezultat net −274,9 K RON 1,06 M RON ▲ 484,0%
Total active 560,1 K RON 2,78 M RON ▲ 395,5%
Capitaluri proprii −274,7 K RON 780,9 K RON ▲ 384,3%
Datorii totale 834,8 K RON 1,99 M RON ▲ 138,9%
Lichiditate curentă 0,67 0,95 ▲ 41,5%
Marjă netă (%) -70,95 22,16 ▲ 131,2%
Scor bonitate 24 73 ▲ 204,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (1,06 M RON).
  • Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 9,14 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate