Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

MEDIC CLUB S.R.L.

CUI: 49209922 J2023005171128 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 49209922
Cod înmatriculare J2023005171128
EUID ROONRC.J2023005171128
Data înmatriculării 2023-11-29
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, PRIMĂVERII, 6, S2, 7, 7, 247, 400540

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: PRIMĂVERII
Număr: 6
Bloc: S2
Scară: 7
Etaj: 7
Apartament: 247
Cod poștal: 400540

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 0 RON 909 RON −909 RON −909 RON 317 RON 117 RON 200 RON −709 RON 1.026 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 260.087 RON 260.087 RON 93.486 RON 158.955 RON 166.601 RON 163.528 RON 0 RON 163.528 RON 158.246 RON 5.913 RON 0 RON 122.265 RON 0 RON 631 RON 1
2025 420.776 RON 421.097 RON 205.403 RON 203.693 RON 215.694 RON 349.406 RON 162.919 RON 186.487 RON 203.933 RON 145.736 RON 0 RON 178.719 RON 0 RON 263 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

MATEI MARIANA
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului
ZANC MARCEL
administrator
Arad, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 875 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
420,8 K RON
Rezultat Net 2025
203,7 K RON
Total Active 2025
349,4 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 260,1 K RON 420,8 K RON
Venituri totale 0 RON 260,1 K RON 421,1 K RON
Cheltuieli totale 909 RON 93,5 K RON 205,4 K RON
Rezultat net −909 RON 159,0 K RON 203,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 647,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,28 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,28 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,05 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,40 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate162,9 K RON (46.6%)
Active circulante186,5 K RON (53.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe178,7 K RON
Numerar7,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 2,35
Durata încasare (zile) 155

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
51,3%
Marjă netă
48,4%
ROA
58,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,0 K RON 317 RON 323,7%
2024 5,9 K RON 163,5 K RON 3,6%
2025 145,7 K RON 349,4 K RON 41,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 260,1 K RON 420,8 K RON ▲ 61,8%
Rezultat net −909 RON 159,0 K RON 203,7 K RON ▲ 28,1%
Total active 317 RON 163,5 K RON 349,4 K RON ▲ 113,7%
Capitaluri proprii −709 RON 158,2 K RON 203,9 K RON ▲ 28,9%
Datorii totale 1,0 K RON 5,9 K RON 145,7 K RON ▲ 2.364,7%
Lichiditate curentă 0,19 27,66 1,28 ▼ 95,4%
Marjă netă (%) – 61,12 48,41 ▼ 20,8%
Scor bonitate 22 95 85 ▼ 10,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (203,7 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 647,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.