Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MIRESME ATELIER S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Otopeni, Intrarea Socului, 1, 75100, Construcţie C1, Camera numită Birou, în suprafaţă de 14,50 m.p.
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 6.776 RON | 6.776 RON | 7.636 RON | −860 RON | −860 RON | 7.594 RON | 4.119 RON | 3.475 RON | −360 RON | 8.281 RON | 2.969 RON | 0 RON | 0 RON | 327 RON | 0 |
| 2024 | 135.301 RON | 135.301 RON | 100.695 RON | 29.692 RON | 34.606 RON | 28.561 RON | 5.263 RON | 23.298 RON | 29.332 RON | 600 RON | 19.304 RON | 395 RON | 0 RON | 1.371 RON | 0 |
| 2025 | 198.473 RON | 198.624 RON | 147.203 RON | 43.359 RON | 51.421 RON | 74.067 RON | 27.349 RON | 46.718 RON | 43.959 RON | 31.532 RON | 17.927 RON | 24.909 RON | 0 RON | 1.424 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (19)
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4776 — Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
Top format din 209 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,8 K RON | 135,3 K RON | 198,5 K RON |
| Venituri totale | 6,8 K RON | 135,3 K RON | 198,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 7,6 K RON | 100,7 K RON | 147,2 K RON |
| Rezultat net | −860 RON | 29,7 K RON | 43,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 305,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,48 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,91 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,12 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,35 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 11,07 |
| Durata stocaj (zile) | 33 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,97 |
| Durata încasare (zile) | 46 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 8,3 K RON | 7,6 K RON | 109,1% |
| 2024 | 600 RON | 28,6 K RON | 2,1% |
| 2025 | 31,5 K RON | 74,1 K RON | 42,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,8 K RON | 135,3 K RON | 198,5 K RON | ▲ 46,7% |
| Rezultat net | −860 RON | 29,7 K RON | 43,4 K RON | ▲ 46,0% |
| Total active | 7,6 K RON | 28,6 K RON | 74,1 K RON | ▲ 159,3% |
| Capitaluri proprii | −360 RON | 29,3 K RON | 44,0 K RON | ▲ 49,9% |
| Datorii totale | 8,3 K RON | 600 RON | 31,5 K RON | ▲ 5.155,3% |
| Lichiditate curentă | 0,42 | 38,83 | 1,48 | ▼ 96,2% |
| Marjă netă (%) | -12,69 | 21,95 | 21,85 | ▼ 0,5% |
| Scor bonitate | 19 | 100 | 85 | ▼ 15,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (43,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 305,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.