Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DFI EXPERT CONTABIL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Stejarului, 109 A, 3, 2, 3, 13, 77086, cam.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 4.690 RON | 4.690 RON | 1.931 RON | 2.216 RON | 2.759 RON | 12.946 RON | 1.806 RON | 11.140 RON | 12.216 RON | 730 RON | 0 RON | 2.570 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 297.120 RON | 297.120 RON | 56.110 RON | 238.097 RON | 241.010 RON | 253.610 RON | 5.742 RON | 247.868 RON | 248.207 RON | 5.452 RON | 0 RON | 205.241 RON | 0 RON | 49 RON | 1 |
| 2025 | 310.105 RON | 310.105 RON | 68.843 RON | 238.112 RON | 241.262 RON | 308.754 RON | 5.209 RON | 303.545 RON | 250.199 RON | 59.457 RON | 0 RON | 260.017 RON | 0 RON | 902 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (20)
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6420 Activităţi ale holdingurilor
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 7830 Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Top format din 672 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,7 K RON | 297,1 K RON | 310,1 K RON |
| Venituri totale | 4,7 K RON | 297,1 K RON | 310,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,9 K RON | 56,1 K RON | 68,8 K RON |
| Rezultat net | 2,2 K RON | 238,1 K RON | 238,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 509,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,11 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,11 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,73 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,19 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,19 |
| Durata încasare (zile) | 306 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 730 RON | 12,9 K RON | 5,6% |
| 2024 | 5,5 K RON | 253,6 K RON | 2,2% |
| 2025 | 59,5 K RON | 308,8 K RON | 19,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,7 K RON | 297,1 K RON | 310,1 K RON | ▲ 4,4% |
| Rezultat net | 2,2 K RON | 238,1 K RON | 238,1 K RON | ▲ 0,0% |
| Total active | 12,9 K RON | 253,6 K RON | 308,8 K RON | ▲ 21,7% |
| Capitaluri proprii | 12,2 K RON | 248,2 K RON | 250,2 K RON | ▲ 0,8% |
| Datorii totale | 730 RON | 5,5 K RON | 59,5 K RON | ▲ 990,6% |
| Lichiditate curentă | 15,26 | 45,46 | 5,11 | ▼ 88,8% |
| Marjă netă (%) | 47,25 | 80,13 | 76,78 | ▼ 4,2% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (238,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.11), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 509,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.