Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FAME CARTEL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, TEIŞANI, 296, B73, 1, 13, 14034, 1, CORP 313
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 634.680 RON | 634.973 RON | 371.506 RON | 257.244 RON | 263.467 RON | 401.614 RON | 22.013 RON | 379.601 RON | 257.444 RON | 145.160 RON | 0 RON | 252.721 RON | 0 RON | 990 RON | 1 |
| 2024 | 1.651.647 RON | 1.651.963 RON | 913.930 RON | 689.473 RON | 738.033 RON | 965.654 RON | 185.395 RON | 780.259 RON | 689.713 RON | 276.774 RON | 0 RON | 545.934 RON | 0 RON | 833 RON | 1 |
| 2025 | 2.530.249 RON | 2.532.843 RON | 1.989.217 RON | 462.943 RON | 543.626 RON | 1.103.283 RON | 218.880 RON | 884.403 RON | 463.183 RON | 641.183 RON | 0 RON | 473.810 RON | 0 RON | 1.083 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 6,108 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 634,7 K RON | 1,65 M RON | 2,53 M RON |
| Venituri totale | 635,0 K RON | 1,65 M RON | 2,53 M RON |
| Cheltuieli totale | 371,5 K RON | 913,9 K RON | 1,99 M RON |
| Rezultat net | 257,2 K RON | 689,5 K RON | 462,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,50 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,38 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,38 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,64 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,72 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,34 |
| Durata încasare (zile) | 68 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 145,2 K RON | 401,6 K RON | 36,1% |
| 2024 | 276,8 K RON | 965,7 K RON | 28,7% |
| 2025 | 641,2 K RON | 1,10 M RON | 58,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 634,7 K RON | 1,65 M RON | 2,53 M RON | ▲ 53,2% |
| Rezultat net | 257,2 K RON | 689,5 K RON | 462,9 K RON | ▼ 32,9% |
| Total active | 401,6 K RON | 965,7 K RON | 1,10 M RON | ▲ 14,3% |
| Capitaluri proprii | 257,4 K RON | 689,7 K RON | 463,2 K RON | ▼ 32,8% |
| Datorii totale | 145,2 K RON | 276,8 K RON | 641,2 K RON | ▲ 131,7% |
| Lichiditate curentă | 2,62 | 2,82 | 1,38 | ▼ 51,1% |
| Marjă netă (%) | 40,53 | 41,74 | 18,30 | ▼ 56,2% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 72 | ▼ 28,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (462,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,50 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.