Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AVA TWO STRUCTURE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, INDEPENDENŢEI, 313B, 7, 72, 60042, 6, CORP C6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 217.537 RON | 217.557 RON | 23.105 RON | 192.320 RON | 194.452 RON | 238.669 RON | 0 RON | 238.669 RON | 192.520 RON | 10.194 RON | 0 RON | 160.097 RON | 35.955 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 444.577 RON | 448.129 RON | 45.819 RON | 393.404 RON | 402.310 RON | 588.075 RON | 0 RON | 588.075 RON | 585.924 RON | 2.151 RON | 0 RON | 414.027 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 600.700 RON | 607.302 RON | 13.880 RON | 512.715 RON | 593.422 RON | 1.306.681 RON | 0 RON | 1.306.681 RON | 1.098.638 RON | 208.043 RON | 0 RON | 1.306.681 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Top format din 2,201 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 217,5 K RON | 444,6 K RON | 600,7 K RON |
| Venituri totale | 217,6 K RON | 448,1 K RON | 607,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 23,1 K RON | 45,8 K RON | 13,9 K RON |
| Rezultat net | 192,3 K RON | 393,4 K RON | 512,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 804,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,28 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,28 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 6,28 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,46 |
| Durata încasare (zile) | 794 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 10,2 K RON | 238,7 K RON | 4,3% |
| 2024 | 2,2 K RON | 588,1 K RON | 0,4% |
| 2025 | 208,0 K RON | 1,31 M RON | 15,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 217,5 K RON | 444,6 K RON | 600,7 K RON | ▲ 35,1% |
| Rezultat net | 192,3 K RON | 393,4 K RON | 512,7 K RON | ▲ 30,3% |
| Total active | 238,7 K RON | 588,1 K RON | 1,31 M RON | ▲ 122,2% |
| Capitaluri proprii | 192,5 K RON | 585,9 K RON | 1,10 M RON | ▲ 87,5% |
| Datorii totale | 10,2 K RON | 2,2 K RON | 208,0 K RON | ▲ 9.571,9% |
| Lichiditate curentă | 23,41 | 273,40 | 6,28 | ▼ 97,7% |
| Marjă netă (%) | 88,41 | 88,49 | 85,35 | ▼ 3,5% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (512,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.28), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 804,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.