Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MARBELLE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, FÂNTÂNICA, 38, 21805, 2, CLĂDIRE 10002, PARCELA 3, ETAJ 3, NUMĂR INTERN 55
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 82.006 RON | 82.006 RON | 66.597 RON | 15.409 RON | 15.409 RON | 16.289 RON | 96 RON | 16.193 RON | 15.609 RON | 722 RON | 132 RON | 1.589 RON | 0 RON | 42 RON | 0 |
| 2024 | 117.058 RON | 117.058 RON | 77.405 RON | 33.309 RON | 39.653 RON | 40.110 RON | 0 RON | 40.110 RON | 33.509 RON | 7.012 RON | 2.000 RON | 22.005 RON | 0 RON | 411 RON | 0 |
| 2025 | 114.817 RON | 114.817 RON | 86.180 RON | 24.111 RON | 28.637 RON | 57.385 RON | 0 RON | 57.385 RON | 24.843 RON | 32.542 RON | 3.373 RON | 28.987 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Top format din 2,277 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 82,0 K RON | 117,1 K RON | 114,8 K RON |
| Venituri totale | 82,0 K RON | 117,1 K RON | 114,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 66,6 K RON | 77,4 K RON | 86,2 K RON |
| Rezultat net | 15,4 K RON | 33,3 K RON | 24,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 137,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,76 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,66 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,77 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,76 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 34,04 |
| Durata stocaj (zile) | 11 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,96 |
| Durata încasare (zile) | 92 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 722 RON | 16,3 K RON | 4,4% |
| 2024 | 7,0 K RON | 40,1 K RON | 17,5% |
| 2025 | 32,5 K RON | 57,4 K RON | 56,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 82,0 K RON | 117,1 K RON | 114,8 K RON | ▼ 1,9% |
| Rezultat net | 15,4 K RON | 33,3 K RON | 24,1 K RON | ▼ 27,6% |
| Total active | 16,3 K RON | 40,1 K RON | 57,4 K RON | ▲ 43,1% |
| Capitaluri proprii | 15,6 K RON | 33,5 K RON | 24,8 K RON | ▼ 25,9% |
| Datorii totale | 722 RON | 7,0 K RON | 32,5 K RON | ▲ 364,1% |
| Lichiditate curentă | 22,43 | 5,72 | 1,76 | ▼ 69,2% |
| Marjă netă (%) | 18,79 | 28,46 | 21,00 | ▼ 26,2% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 70 | ▼ 26,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (24,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 137,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.