PIZZA CONCEPT BUSINESS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, VIILOR, 78-88, 103, 3, 67, 5
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 6.225 RON | −6.225 RON | −6.225 RON | 17.545 RON | 0 RON | 17.545 RON | −6.025 RON | 23.570 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 773.067 RON | 773.067 RON | 755.251 RON | 13.269 RON | 17.816 RON | 52.342 RON | 0 RON | 52.342 RON | 7.244 RON | 45.098 RON | 990 RON | 5.794 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 5610 Restaurante
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5629 Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 8690 Alte activităţi referitoare la sănătatea umană
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Raport Economico-Financiar
2023–20241. Sumar Executiv
- •Grad ridicat de îndatorare: 86.2% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 773,1 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 773,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 6,2 K RON | 755,3 K RON |
| Rezultat net | −6,2 K RON | 13,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 1,55 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,16 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,14 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,01 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,16 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 780,88 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 133,43 |
| Durata încasare (zile) | 3 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 23,6 K RON | 17,5 K RON | 134,3% |
| 2024 | 45,1 K RON | 52,3 K RON | 86,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 773,1 K RON | – |
| Rezultat net | −6,2 K RON | 13,3 K RON | ▲ 313,2% |
| Total active | 17,5 K RON | 52,3 K RON | ▲ 198,3% |
| Capitaluri proprii | −6,0 K RON | 7,2 K RON | ▲ 220,2% |
| Datorii totale | 23,6 K RON | 45,1 K RON | ▲ 91,3% |
| Lichiditate curentă | 0,74 | 1,16 | ▲ 55,9% |
| Marjă netă (%) | – | 1,72 | – |
| Scor bonitate | 27 | 65 | ▲ 140,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (13,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,55 M RON.
Riscuri identificate
- •Grad de îndatorare de 86.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
Recomandări
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.