Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CDF PROPERTY MANAGEMENT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, LEON VODĂ, 22, 2, 40288, 4, CONSTRUCTIA C1, CAMERA 43
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 291.294 RON | 291.294 RON | 12.005 RON | 277.005 RON | 279.289 RON | 281.347 RON | 0 RON | 281.347 RON | 277.205 RON | 4.142 RON | 1.172 RON | 37.989 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 2.121.876 RON | 2.121.881 RON | 878.499 RON | 1.197.727 RON | 1.243.382 RON | 1.080.711 RON | 600.084 RON | 480.627 RON | 1.197.927 RON | 2.784 RON | 60.000 RON | 369.209 RON | 0 RON | 120.000 RON | 1 |
| 2025 | 2.162.568 RON | 2.162.568 RON | 2.106.371 RON | 61.288 RON | 56.197 RON | 1.420.861 RON | 674.298 RON | 746.563 RON | 361.383 RON | 1.070.516 RON | 0 RON | 697.973 RON | 0 RON | 11.038 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (31)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Top format din 4,669 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.7) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 291,3 K RON | 2,12 M RON | 2,16 M RON |
| Venituri totale | 291,3 K RON | 2,12 M RON | 2,16 M RON |
| Cheltuieli totale | 12,0 K RON | 878,5 K RON | 2,11 M RON |
| Rezultat net | 277,0 K RON | 1,20 M RON | 61,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,40 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,70 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,70 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,33 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,10 |
| Durata încasare (zile) | 118 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 4,1 K RON | 281,3 K RON | 1,5% |
| 2024 | 2,8 K RON | 1,08 M RON | 0,3% |
| 2025 | 1,07 M RON | 1,42 M RON | 75,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 291,3 K RON | 2,12 M RON | 2,16 M RON | ▲ 1,9% |
| Rezultat net | 277,0 K RON | 1,20 M RON | 61,3 K RON | ▼ 94,9% |
| Total active | 281,3 K RON | 1,08 M RON | 1,42 M RON | ▲ 31,5% |
| Capitaluri proprii | 277,2 K RON | 1,20 M RON | 361,4 K RON | ▼ 69,8% |
| Datorii totale | 4,1 K RON | 2,8 K RON | 1,07 M RON | ▲ 38.352,4% |
| Lichiditate curentă | 67,93 | 172,64 | 0,70 | ▼ 99,6% |
| Marjă netă (%) | 95,09 | 56,45 | 2,83 | ▼ 95,0% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 43 | ▼ 57,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (61,3 K RON).
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,40 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (43/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.