Publicitate

AGILCONSTRUCTII S.R.L.

CUI: 48992019 J2023019965405 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48992019
Cod înmatriculare J2023019965405
EUID ROONRC.J2023019965405
Data înmatriculării 2023-10-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 5 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, Silvestru, 49, 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: Silvestru
Număr: 49

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 0 RON 11.686 RON −11.686 RON −11.686 RON 448 RON 0 RON 448 RON −11.486 RON 11.934 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 860.867 RON 860.867 RON 233.928 RON 607.108 RON 626.939 RON 727.409 RON 0 RON 727.409 RON 595.622 RON 131.787 RON 0 RON 689.261 RON 0 RON 0 RON 1
2025 2.169.736 RON 2.169.736 RON 1.986.172 RON 126.526 RON 183.564 RON 567.171 RON 0 RON 567.171 RON 126.726 RON 440.445 RON 0 RON 82.899 RON 0 RON 0 RON 5

Reprezentanți și administratori (1)

STOICA ŞTEFAN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (17)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4,669 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
2,17 M RON
Rezultat Net 2025
126,5 K RON
Total Active 2025
567,2 K RON
Scor Bonitate
62/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 62/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 860,9 K RON 2,17 M RON
Venituri totale 0 RON 860,9 K RON 2,17 M RON
Cheltuieli totale 11,7 K RON 233,9 K RON 1,99 M RON
Rezultat net −11,7 K RON 607,1 K RON 126,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,18 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,29 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,29 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 1,10 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,29 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante567,2 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe82,9 K RON
Numerar484,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 26,17
Durata încasare (zile) 14

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,5%
Marjă netă
5,8%
ROA
22,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 11,9 K RON 448 RON 2.663,8%
2024 131,8 K RON 727,4 K RON 18,1%
2025 440,4 K RON 567,2 K RON 77,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

62
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 860,9 K RON 2,17 M RON ▲ 152,0%
Rezultat net −11,7 K RON 607,1 K RON 126,5 K RON ▼ 79,2%
Total active 448 RON 727,4 K RON 567,2 K RON ▼ 22,0%
Capitaluri proprii −11,5 K RON 595,6 K RON 126,7 K RON ▼ 78,7%
Datorii totale 11,9 K RON 131,8 K RON 440,4 K RON ▲ 234,2%
Lichiditate curentă 0,04 5,52 1,29 ▼ 76,7%
Marjă netă (%) 70,52 5,83 ▼ 91,7%
Scor bonitate 22 95 62 ▼ 34,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (126,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,18 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate