GOVNET CONFERENCES S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, Lacul Tei, 31-33, 2, 5, 20796, 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 317.337 RON | 317.337 RON | 44.285 RON | 269.942 RON | 273.052 RON | 331.505 RON | 1.340 RON | 330.165 RON | 270.142 RON | 61.363 RON | 0 RON | 213.844 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 1.807.747 RON | 1.808.713 RON | 485.379 RON | 1.278.835 RON | 1.323.334 RON | 2.188.149 RON | 16.184 RON | 2.171.965 RON | 1.279.075 RON | 909.630 RON | 0 RON | 1.820.655 RON | 0 RON | 556 RON | 2 |
| 2025 | 389.096 RON | 403.816 RON | 317.990 RON | 71.871 RON | 85.826 RON | 429.719 RON | 12.580 RON | 417.139 RON | 294.537 RON | 135.461 RON | 0 RON | 34.290 RON | 0 RON | 279 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8230 — Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Top format din 854 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 317,3 K RON | 1,81 M RON | 389,1 K RON |
| Venituri totale | 317,3 K RON | 1,81 M RON | 403,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 44,3 K RON | 485,4 K RON | 318,0 K RON |
| Rezultat net | 269,9 K RON | 1,28 M RON | 71,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 909,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,08 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,08 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,17 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 11,35 |
| Durata încasare (zile) | 32 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 61,4 K RON | 331,5 K RON | 18,5% |
| 2024 | 909,6 K RON | 2,19 M RON | 41,6% |
| 2025 | 135,5 K RON | 429,7 K RON | 31,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 317,3 K RON | 1,81 M RON | 389,1 K RON | ▼ 78,5% |
| Rezultat net | 269,9 K RON | 1,28 M RON | 71,9 K RON | ▼ 94,4% |
| Total active | 331,5 K RON | 2,19 M RON | 429,7 K RON | ▼ 80,4% |
| Capitaluri proprii | 270,1 K RON | 1,28 M RON | 294,5 K RON | ▼ 77,0% |
| Datorii totale | 61,4 K RON | 909,6 K RON | 135,5 K RON | ▼ 85,1% |
| Lichiditate curentă | 5,38 | 2,39 | 3,08 | ▲ 29,0% |
| Marjă netă (%) | 85,06 | 70,74 | 18,47 | ▼ 73,9% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (71,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.08), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 909,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.