Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BUTICUL CU PERDELE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Teleorman, Sat Drăgăneşti de Vede, Comuna Drăgăneşti de Vede, Roşiori, 112, 147130
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 592.442 RON | 592.442 RON | 400.189 RON | 180.667 RON | 192.253 RON | 216.690 RON | 10.436 RON | 206.254 RON | 180.867 RON | 35.823 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 613.054 RON | 613.054 RON | 433.963 RON | 165.414 RON | 179.091 RON | 272.600 RON | 88.324 RON | 184.276 RON | 165.614 RON | 106.986 RON | 30.208 RON | 72.136 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 1330 Finisarea materialelor textile
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
- 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
- 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
- 1422 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
- 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
- 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 947 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 592,4 K RON | 613,1 K RON |
| Venituri totale | 592,4 K RON | 613,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 400,2 K RON | 434,0 K RON |
| Rezultat net | 180,7 K RON | 165,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 633,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,72 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,44 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,77 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,55 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 20,29 |
| Durata stocaj (zile) | 18 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,50 |
| Durata încasare (zile) | 43 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 35,8 K RON | 216,7 K RON | 16,5% |
| 2025 | 107,0 K RON | 272,6 K RON | 39,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 592,4 K RON | 613,1 K RON | ▲ 3,5% |
| Rezultat net | 180,7 K RON | 165,4 K RON | ▼ 8,4% |
| Total active | 216,7 K RON | 272,6 K RON | ▲ 25,8% |
| Capitaluri proprii | 180,9 K RON | 165,6 K RON | ▼ 8,4% |
| Datorii totale | 35,8 K RON | 107,0 K RON | ▲ 198,7% |
| Lichiditate curentă | 5,76 | 1,72 | ▼ 70,1% |
| Marjă netă (%) | 30,50 | 26,98 | ▼ 11,5% |
| Scor bonitate | 87 | 82 | ▼ 5,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (165,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 633,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.