Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MJM CONSULTING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, RUBINULUI, 12D, M6, 4, 27, 707410
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 147.000 RON | 147.000 RON | 10.765 RON | 118.836 RON | 136.235 RON | 125.606 RON | 22.366 RON | 103.240 RON | 119.036 RON | 6.570 RON | 0 RON | 81.862 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 389.006 RON | 389.023 RON | 234.201 RON | 132.657 RON | 154.822 RON | 282.787 RON | 60.049 RON | 222.738 RON | 251.693 RON | 31.094 RON | 0 RON | 194.705 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 859 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 147,0 K RON | 389,0 K RON |
| Venituri totale | 147,0 K RON | 389,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 10,8 K RON | 234,2 K RON |
| Rezultat net | 118,8 K RON | 132,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 631,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,16 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,16 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,90 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,09 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,00 |
| Durata încasare (zile) | 183 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6,6 K RON | 125,6 K RON | 5,2% |
| 2025 | 31,1 K RON | 282,8 K RON | 11,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 147,0 K RON | 389,0 K RON | ▲ 164,6% |
| Rezultat net | 118,8 K RON | 132,7 K RON | ▲ 11,6% |
| Total active | 125,6 K RON | 282,8 K RON | ▲ 125,1% |
| Capitaluri proprii | 119,0 K RON | 251,7 K RON | ▲ 111,4% |
| Datorii totale | 6,6 K RON | 31,1 K RON | ▲ 373,3% |
| Lichiditate curentă | 15,71 | 7,16 | ▼ 54,4% |
| Marjă netă (%) | 80,84 | 34,10 | ▼ 57,8% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | ▲ 9,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (132,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.16), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 631,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.