Publicitate

TSM TEBU TRANS S.R.L.

CUI: 49716100 J2024001194120 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 49716100
Cod înmatriculare J2024001194120
EUID ROONRC.J2024001194120
Data înmatriculării 2024-03-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 2 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, OAŞULUI, 294A

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: OAŞULUI
Număr: 294A

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2024 221.705 RON 221.809 RON 95.587 RON 109.528 RON 126.222 RON 119.308 RON 0 RON 119.308 RON 109.728 RON 9.580 RON 0 RON 105.291 RON 0 RON 0 RON 0
2025 299.501 RON 299.635 RON 169.976 RON 126.663 RON 129.659 RON 140.990 RON 0 RON 140.990 RON 136.391 RON 4.599 RON 0 RON 121.475 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

TEBURZUCĂ STEFAN-MIHAITĂ
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,173 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2024–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
299,5 K RON
Rezultat Net 2025
126,7 K RON
Total Active 2025
141,0 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20242025
Cifra de afaceri 221,7 K RON 299,5 K RON
Venituri totale 221,8 K RON 299,6 K RON
Cheltuieli totale 95,6 K RON 170,0 K RON
Rezultat net 109,5 K RON 126,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 377,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 30,66 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 30,66 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 4,24 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 30,66 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante141,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe121,5 K RON
Numerar19,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,47
Durata încasare (zile) 148

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
43,3%
Marjă netă
42,3%
ROA
89,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2024 9,6 K RON 119,3 K RON 8,0%
2025 4,6 K RON 141,0 K RON 3,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20242025 YoY
Cifra de afaceri 221,7 K RON 299,5 K RON ▲ 35,1%
Rezultat net 109,5 K RON 126,7 K RON ▲ 15,6%
Total active 119,3 K RON 141,0 K RON ▲ 18,2%
Capitaluri proprii 109,7 K RON 136,4 K RON ▲ 24,3%
Datorii totale 9,6 K RON 4,6 K RON ▼ 52,0%
Lichiditate curentă 12,45 30,66 ▲ 146,2%
Marjă netă (%) 49,40 42,29 ▼ 14,4%
Scor bonitate 87 100 ▲ 14,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (126,7 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (30.66), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 377,3 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.

Publicitate