Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AMP PROIECT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Crângului, 4, C1, A, 2, 10, 707317
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 90.170 RON | 90.170 RON | 40.546 RON | 48.722 RON | 49.624 RON | 51.590 RON | 0 RON | 51.590 RON | 48.722 RON | 2.868 RON | 0 RON | 38.734 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 372.675 RON | 372.675 RON | 83.767 RON | 285.181 RON | 288.908 RON | 287.066 RON | 0 RON | 287.066 RON | 285.181 RON | 1.885 RON | 0 RON | 229.101 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7111 Activități de arhitectură
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 925 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 90,2 K RON | 372,7 K RON |
| Venituri totale | 90,2 K RON | 372,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 40,5 K RON | 83,8 K RON |
| Rezultat net | 48,7 K RON | 285,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 655,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 152,29 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 152,29 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 30,75 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 152,29 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,63 |
| Durata încasare (zile) | 224 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2,9 K RON | 51,6 K RON | 5,6% |
| 2025 | 1,9 K RON | 287,1 K RON | 0,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 90,2 K RON | 372,7 K RON | ▲ 313,3% |
| Rezultat net | 48,7 K RON | 285,2 K RON | ▲ 485,3% |
| Total active | 51,6 K RON | 287,1 K RON | ▲ 456,4% |
| Capitaluri proprii | 48,7 K RON | 285,2 K RON | ▲ 485,3% |
| Datorii totale | 2,9 K RON | 1,9 K RON | ▼ 34,3% |
| Lichiditate curentă | 17,99 | 152,29 | ▲ 746,6% |
| Marjă netă (%) | 54,03 | 76,52 | ▲ 41,6% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (285,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (152.29), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 655,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.