Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SIKE MEDIA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Linia de Centură, 50, Q26, B, 4, 406, 77175
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 156.921 RON | 158.033 RON | 65.113 RON | 91.371 RON | 92.920 RON | 177.821 RON | 168.582 RON | 9.239 RON | 91.571 RON | 86.250 RON | 0 RON | 3.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 424.425 RON | 424.549 RON | 115.877 RON | 296.016 RON | 308.672 RON | 440.438 RON | 385.033 RON | 55.405 RON | 387.587 RON | 52.851 RON | 0 RON | 42.705 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 2,223 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 156,9 K RON | 424,4 K RON |
| Venituri totale | 158,0 K RON | 424,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 65,1 K RON | 115,9 K RON |
| Rezultat net | 91,4 K RON | 296,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 691,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,05 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,05 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,24 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 8,33 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,94 |
| Durata încasare (zile) | 37 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 86,3 K RON | 177,8 K RON | 48,5% |
| 2025 | 52,9 K RON | 440,4 K RON | 12,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 156,9 K RON | 424,4 K RON | ▲ 170,5% |
| Rezultat net | 91,4 K RON | 296,0 K RON | ▲ 224,0% |
| Total active | 177,8 K RON | 440,4 K RON | ▲ 147,7% |
| Capitaluri proprii | 91,6 K RON | 387,6 K RON | ▲ 323,3% |
| Datorii totale | 86,3 K RON | 52,9 K RON | ▼ 38,7% |
| Lichiditate curentă | 0,11 | 1,05 | ▲ 878,8% |
| Marjă netă (%) | 58,23 | 69,75 | ▲ 19,8% |
| Scor bonitate | 65 | 90 | ▲ 38,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (296,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 691,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.