Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SABINA BEAUTY CODE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, GRIGORE URECHE, 3, Walter Mărăcineanu, 700023, MEZANIN, LA AVOCAT ROTARU DANIELA
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 45.727 RON | 45.727 RON | 21.570 RON | 23.709 RON | 24.157 RON | 31.438 RON | 3.521 RON | 27.917 RON | 23.909 RON | 7.529 RON | 0 RON | 13.244 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 130.900 RON | 130.900 RON | 63.217 RON | 66.400 RON | 67.683 RON | 79.943 RON | 2.347 RON | 77.596 RON | 66.640 RON | 13.303 RON | 0 RON | 66.553 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5819 Alte activități de editare
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9621 Activități de coafură și frizerie
- 9622 Activități de tratament și înfrumusețare
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9602 — Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
Top format din 353 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 45,7 K RON | 130,9 K RON |
| Venituri totale | 45,7 K RON | 130,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 21,6 K RON | 63,2 K RON |
| Rezultat net | 23,7 K RON | 66,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 216,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,83 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,83 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,83 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,01 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,97 |
| Durata încasare (zile) | 186 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7,5 K RON | 31,4 K RON | 24,0% |
| 2025 | 13,3 K RON | 79,9 K RON | 16,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 45,7 K RON | 130,9 K RON | ▲ 186,3% |
| Rezultat net | 23,7 K RON | 66,4 K RON | ▲ 180,1% |
| Total active | 31,4 K RON | 79,9 K RON | ▲ 154,3% |
| Capitaluri proprii | 23,9 K RON | 66,6 K RON | ▲ 178,7% |
| Datorii totale | 7,5 K RON | 13,3 K RON | ▲ 76,7% |
| Lichiditate curentă | 3,71 | 5,83 | ▲ 57,3% |
| Marjă netă (%) | 51,85 | 50,73 | ▼ 2,2% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (66,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.83), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 216,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.