Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

ERSTE VERARBEIT S.R.L.

CUI: 49695091 J2024004579401 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 49695091
Cod înmatriculare J2024004579401
EUID ROONRC.J2024004579401
Data înmatriculării 2024-03-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 2 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, GHEORGHE SIMIONESCU, 19, B26, 14155, 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: GHEORGHE SIMIONESCU
Număr: 19
Apartament: B26
Cod poștal: 14155

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2024 179.738 RON 179.738 RON 311.891 RON −133.950 RON −132.153 RON 163.100 RON 0 RON 163.100 RON −133.750 RON 168.850 RON 0 RON 153.890 RON 128.000 RON 0 RON 1
2025 244.787 RON 244.787 RON 114.743 RON 130.044 RON 130.044 RON 107.231 RON 0 RON 107.231 RON −3.706 RON 12.937 RON 0 RON 0 RON 98.000 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

CIOACĂ PETRE
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (18)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 3,984 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2024–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−3.706 RON) — datoriile depășesc activele
Cifra de Afaceri 2025
244,8 K RON
Rezultat Net 2025
130,0 K RON
Total Active 2025
107,2 K RON
Scor Bonitate
77/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 77/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20242025
Cifra de afaceri 179,7 K RON 244,8 K RON
Venituri totale 179,7 K RON 244,8 K RON
Cheltuieli totale 311,9 K RON 114,7 K RON
Rezultat net −134,0 K RON 130,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 309,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−3.706 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 12.1% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 8,29 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 8,29 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 8,29 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 8,29 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante107,2 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar107,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
53,1%
Marjă netă
53,1%
ROA
121,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2024 168,9 K RON 163,1 K RON 103,5%
2025 12,9 K RON 107,2 K RON 12,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

77
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20242025 YoY
Cifra de afaceri 179,7 K RON 244,8 K RON ▲ 36,2%
Rezultat net −134,0 K RON 130,0 K RON ▲ 197,1%
Total active 163,1 K RON 107,2 K RON ▼ 34,3%
Capitaluri proprii −133,8 K RON −3,7 K RON ▲ 97,2%
Datorii totale 168,9 K RON 12,9 K RON ▼ 92,3%
Lichiditate curentă 0,97 8,29 ▲ 758,1%
Marjă netă (%) -74,53 53,13 ▲ 171,3%
Scor bonitate 24 77 ▲ 220,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (130,0 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (8.29), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 309,8 K RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.

Recomandări

  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.