Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
COROANE SI FLORI PASS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, CORABIA, 11, 23475, 2, camera nr 1, constructia C2, parter
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 18.046 RON | 18.046 RON | 21.991 RON | −3.945 RON | −3.945 RON | 2.937 RON | 0 RON | 2.937 RON | −3.745 RON | 6.682 RON | 1.932 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 23.170 RON | 23.170 RON | 5.960 RON | 15.028 RON | 17.210 RON | 15.925 RON | 0 RON | 15.925 RON | 11.103 RON | 4.822 RON | 847 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4622 — Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
Top format din 97 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 18,0 K RON | 23,2 K RON |
| Venituri totale | 18,0 K RON | 23,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 22,0 K RON | 6,0 K RON |
| Rezultat net | −3,9 K RON | 15,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 28,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,30 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,13 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,13 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,30 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 27,36 |
| Durata stocaj (zile) | 13 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6,7 K RON | 2,9 K RON | 227,5% |
| 2025 | 4,8 K RON | 15,9 K RON | 30,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 18,0 K RON | 23,2 K RON | ▲ 28,4% |
| Rezultat net | −3,9 K RON | 15,0 K RON | ▲ 480,9% |
| Total active | 2,9 K RON | 15,9 K RON | ▲ 442,2% |
| Capitaluri proprii | −3,7 K RON | 11,1 K RON | ▲ 396,5% |
| Datorii totale | 6,7 K RON | 4,8 K RON | ▼ 27,8% |
| Lichiditate curentă | 0,44 | 3,30 | ▲ 651,4% |
| Marjă netă (%) | -21,86 | 64,86 | ▲ 396,7% |
| Scor bonitate | 19 | 100 | ▲ 426,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (15,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.3), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 28,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.