Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MVM SELECT PRODUCTS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, SOLD. NICOLAE BARBU, 6, 13, 3, 2, 42, 42017, 4, camera nr 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 729.595 RON | 730.260 RON | 577.421 RON | 134.474 RON | 152.839 RON | 314.886 RON | 0 RON | 314.886 RON | 134.674 RON | 180.212 RON | 0 RON | 198.163 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
| 2025 | 1.430.744 RON | 1.432.569 RON | 1.221.410 RON | 179.345 RON | 211.159 RON | 459.662 RON | 0 RON | 459.662 RON | 184.386 RON | 275.875 RON | 0 RON | 438.218 RON | 0 RON | 599 RON | 12 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (45)
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4531 Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4540 Comerţ cu motociclete, piese şi accesorii aferente; întreţinerea şi repararea motocicletelor
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
- 4743 Comerţ cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4765 Comerţ cu amănuntul al jocurilor şi jucăriilor, în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5224 Manipulări
- 5610 Restaurante
- 5629 Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Top format din 2,010 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 729,6 K RON | 1,43 M RON |
| Venituri totale | 730,3 K RON | 1,43 M RON |
| Cheltuieli totale | 577,4 K RON | 1,22 M RON |
| Rezultat net | 134,5 K RON | 179,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,13 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,67 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,67 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,67 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,26 |
| Durata încasare (zile) | 112 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 180,2 K RON | 314,9 K RON | 57,2% |
| 2025 | 275,9 K RON | 459,7 K RON | 60,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 729,6 K RON | 1,43 M RON | ▲ 96,1% |
| Rezultat net | 134,5 K RON | 179,3 K RON | ▲ 33,4% |
| Total active | 314,9 K RON | 459,7 K RON | ▲ 46,0% |
| Capitaluri proprii | 134,7 K RON | 184,4 K RON | ▲ 36,9% |
| Datorii totale | 180,2 K RON | 275,9 K RON | ▲ 53,1% |
| Lichiditate curentă | 1,75 | 1,67 | ▼ 4,6% |
| Marjă netă (%) | 18,43 | 12,54 | ▼ 32,0% |
| Scor bonitate | 77 | 85 | ▲ 10,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (179,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,13 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.