Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RAINMAKERS TEAM S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, NICOLAE BĂLCESCU, 17A, 2, 10043, 1, birou nr. 7B
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.952.363 RON | 1.952.363 RON | 574.454 RON | 1.180.807 RON | 1.377.909 RON | 5.164.867 RON | 20.110 RON | 5.144.757 RON | 3.807.726 RON | 1.357.141 RON | 569.132 RON | 4.467.603 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 1.971.637 RON | 2.362.582 RON | 3.025.705 RON | −663.123 RON | −663.123 RON | 6.354.630 RON | 530.534 RON | 5.824.096 RON | 3.070.690 RON | 3.283.940 RON | 566.333 RON | 5.205.718 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 1.090.623 RON | 3.570.613 RON | 1.016.786 RON | 2.531.642 RON | 2.553.827 RON | 7.697.290 RON | 1.312.037 RON | 6.385.253 RON | 5.602.332 RON | 2.094.958 RON | 1.034.145 RON | 4.743.062 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (25)
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4651 Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4666 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente de birou
- 4669 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
- 4741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
- 4742 Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
- 4743 Comerţ cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5210 Depozitări
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6130 Activităţi de telecomunicaţii prin satelit
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 6420 Activităţi ale holdingurilor
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 6,527 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,95 M RON | 1,97 M RON | 1,09 M RON |
| Venituri totale | 1,95 M RON | 2,36 M RON | 3,57 M RON |
| Cheltuieli totale | 574,5 K RON | 3,03 M RON | 1,02 M RON |
| Rezultat net | 1,18 M RON | −663,1 K RON | 2,53 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 809,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,05 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,55 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,29 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,67 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,05 |
| Durata stocaj (zile) | 346 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,23 |
| Durata încasare (zile) | 1.587 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 1,36 M RON | 5,16 M RON | 26,3% |
| 2024 | 3,28 M RON | 6,35 M RON | 51,7% |
| 2025 | 2,09 M RON | 7,70 M RON | 27,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,95 M RON | 1,97 M RON | 1,09 M RON | ▼ 44,7% |
| Rezultat net | 1,18 M RON | −663,1 K RON | 2,53 M RON | ▲ 481,8% |
| Total active | 5,16 M RON | 6,35 M RON | 7,70 M RON | ▲ 21,1% |
| Capitaluri proprii | 3,81 M RON | 3,07 M RON | 5,60 M RON | ▲ 82,4% |
| Datorii totale | 1,36 M RON | 3,28 M RON | 2,09 M RON | ▼ 36,2% |
| Lichiditate curentă | 3,79 | 1,77 | 3,05 | ▲ 71,9% |
| Marjă netă (%) | 60,48 | -33,63 | 232,13 | ▲ 790,2% |
| Scor bonitate | 87 | 47 | 95 | ▲ 102,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,53 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.05), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.