Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AAC IT SERVICES ROMANIA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, CHIŞINĂULUI, 22, 7, 700264, SILK DISTRICT OFFICE PARK, CLĂDIREA L3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 810.962 RON | 811.204 RON | 717.911 RON | 73.454 RON | 93.293 RON | 903.389 RON | 346.331 RON | 557.058 RON | 73.464 RON | 830.134 RON | 0 RON | 385.251 RON | 0 RON | 209 RON | 6 |
| 2025 | 15.460.231 RON | 15.464.949 RON | 13.721.164 RON | 1.503.207 RON | 1.743.785 RON | 4.319.263 RON | 779.647 RON | 3.539.616 RON | 1.626.661 RON | 2.692.717 RON | 2.280 RON | 2.424.905 RON | 0 RON | 115 RON | 23 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 727 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 811,0 K RON | 15,46 M RON |
| Venituri totale | 811,2 K RON | 15,46 M RON |
| Cheltuieli totale | 717,9 K RON | 13,72 M RON |
| Rezultat net | 73,5 K RON | 1,50 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 30,11 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,31 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,31 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,41 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,60 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6.780,80 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,38 |
| Durata încasare (zile) | 57 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 830,1 K RON | 903,4 K RON | 91,9% |
| 2025 | 2,69 M RON | 4,32 M RON | 62,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 811,0 K RON | 15,46 M RON | ▲ 1.806,4% |
| Rezultat net | 73,5 K RON | 1,50 M RON | ▲ 1.946,5% |
| Total active | 903,4 K RON | 4,32 M RON | ▲ 378,1% |
| Capitaluri proprii | 73,5 K RON | 1,63 M RON | ▲ 2.114,2% |
| Datorii totale | 830,1 K RON | 2,69 M RON | ▲ 224,4% |
| Lichiditate curentă | 0,67 | 1,31 | ▲ 95,9% |
| Marjă netă (%) | 9,06 | 9,72 | ▲ 7,3% |
| Scor bonitate | 48 | 80 | ▲ 66,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,50 M RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 30,11 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.