Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DC FIRMA DE FIRME S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, PETRICANI, 4, DEMISOL, 2, Boxa Nr. 10
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 96.000 RON | 96.000 RON | 18.535 RON | 76.524 RON | 77.465 RON | 80.582 RON | 2.050 RON | 78.532 RON | 76.724 RON | 3.858 RON | 0 RON | 47.370 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 326.400 RON | 326.428 RON | 80.528 RON | 242.124 RON | 245.900 RON | 305.512 RON | 0 RON | 305.512 RON | 242.364 RON | 64.440 RON | 0 RON | 289.403 RON | 0 RON | 1.292 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Top format din 2,408 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 96,0 K RON | 326,4 K RON |
| Venituri totale | 96,0 K RON | 326,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 18,5 K RON | 80,5 K RON |
| Rezultat net | 76,5 K RON | 242,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 556,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,74 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,74 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,25 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 4,74 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,13 |
| Durata încasare (zile) | 324 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3,9 K RON | 80,6 K RON | 4,8% |
| 2025 | 64,4 K RON | 305,5 K RON | 21,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 96,0 K RON | 326,4 K RON | ▲ 240,0% |
| Rezultat net | 76,5 K RON | 242,1 K RON | ▲ 216,4% |
| Total active | 80,6 K RON | 305,5 K RON | ▲ 279,1% |
| Capitaluri proprii | 76,7 K RON | 242,4 K RON | ▲ 215,9% |
| Datorii totale | 3,9 K RON | 64,4 K RON | ▲ 1.570,3% |
| Lichiditate curentă | 20,36 | 4,74 | ▼ 76,7% |
| Marjă netă (%) | 79,71 | 74,18 | ▼ 6,9% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | ▲ 9,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (242,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.74), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 556,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.