Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LUCAN SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Vrancea, Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, ŞTEFAN CEL MARE, 40, E2, 1, 4, 14
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 RON | 4.000 RON | 3.588 RON | 412 RON | 412 RON | 24.200 RON | 0 RON | 24.200 RON | 612 RON | 23.588 RON | 4.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 1.180.594 RON | 1.176.404 RON | 854.609 RON | 294.190 RON | 321.795 RON | 533.529 RON | 23.958 RON | 509.571 RON | 294.802 RON | 241.670 RON | 45.991 RON | 371.274 RON | 0 RON | 2.943 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Lideri din domeniu
Top companii din Vrancea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 672 companii din județul Vrancea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 1,18 M RON |
| Venituri totale | 4,0 K RON | 1,18 M RON |
| Cheltuieli totale | 3,6 K RON | 854,6 K RON |
| Rezultat net | 412 RON | 294,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,36 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,11 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,92 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,38 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,21 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 25,67 |
| Durata stocaj (zile) | 14 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,18 |
| Durata încasare (zile) | 115 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 23,6 K RON | 24,2 K RON | 97,5% |
| 2025 | 241,7 K RON | 533,5 K RON | 45,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 1,18 M RON | – |
| Rezultat net | 412 RON | 294,2 K RON | ▲ 71.305,3% |
| Total active | 24,2 K RON | 533,5 K RON | ▲ 2.104,7% |
| Capitaluri proprii | 612 RON | 294,8 K RON | ▲ 48.070,3% |
| Datorii totale | 23,6 K RON | 241,7 K RON | ▲ 924,5% |
| Lichiditate curentă | 1,03 | 2,11 | ▲ 105,5% |
| Marjă netă (%) | – | 24,92 | – |
| Scor bonitate | 40 | 95 | ▲ 137,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (294,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.11), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,36 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.