Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CONSVIN TRUST S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Hunedoara, Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus, CERTEJU DE SUS, 21, 337190
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 4.889 RON | 4.889 RON | 1.098 RON | 3.644 RON | 3.791 RON | 4.791 RON | 0 RON | 4.791 RON | 3.844 RON | 947 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 2.921 RON | 2.921 RON | 2.281 RON | 538 RON | 640 RON | 5.284 RON | 0 RON | 5.284 RON | 4.382 RON | 902 RON | 0 RON | 1.928 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 944 RON | −944 RON | −944 RON | 4.341 RON | 0 RON | 4.341 RON | 3.438 RON | 903 RON | 0 RON | 1.928 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 1.200 RON | 1.200 RON | 953 RON | 207 RON | 247 RON | 3.788 RON | 0 RON | 3.788 RON | 3.646 RON | 142 RON | 0 RON | 1.928 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Hunedoara, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7490 — Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
Top format din 59 companii din județul Hunedoara. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,9 K RON | 2,9 K RON | 0 RON | 1,2 K RON |
| Venituri totale | 4,9 K RON | 2,9 K RON | 0 RON | 1,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,1 K RON | 2,3 K RON | 944 RON | 953 RON |
| Rezultat net | 3,6 K RON | 538 RON | −944 RON | 207 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −1,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 26,68 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 26,68 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 13,10 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 26,68 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,62 |
| Durata încasare (zile) | 586 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 947 RON | 4,8 K RON | 19,8% |
| 2023 | 902 RON | 5,3 K RON | 17,1% |
| 2024 | 903 RON | 4,3 K RON | 20,8% |
| 2025 | 142 RON | 3,8 K RON | 3,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,9 K RON | 2,9 K RON | 0 RON | 1,2 K RON | – |
| Rezultat net | 3,6 K RON | 538 RON | −944 RON | 207 RON | ▲ 121,9% |
| Total active | 4,8 K RON | 5,3 K RON | 4,3 K RON | 3,8 K RON | ▼ 12,7% |
| Capitaluri proprii | 3,8 K RON | 4,4 K RON | 3,4 K RON | 3,6 K RON | ▲ 6,1% |
| Datorii totale | 947 RON | 902 RON | 903 RON | 142 RON | ▼ 84,3% |
| Lichiditate curentă | 5,06 | 5,86 | 4,81 | 26,68 | ▲ 454,9% |
| Marjă netă (%) | 74,53 | 18,42 | – | 17,25 | – |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 60 | 95 | ▲ 58,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2022, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (207 RON).
- •Lichiditate curentă bună (26.68), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.