Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AROS FINANCE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Hunedoara, Sat Sălaşu de Sus, Comuna Sălaşu de Sus, SĂLAŞU DE SUS, 188, 337420
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 254.824 RON | 254.824 RON | 218.357 RON | 24.498 RON | 36.467 RON | 325.788 RON | 74.901 RON | 250.887 RON | 331.273 RON | 67.952 RON | 0 RON | 153.218 RON | 0 RON | 73.437 RON | 1 |
| 2024 | 549.644 RON | 549.750 RON | 430.728 RON | 94.848 RON | 119.022 RON | 515.090 RON | 36.811 RON | 478.279 RON | 119.877 RON | 395.213 RON | 0 RON | 465.750 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 299.805 RON | 311.325 RON | 273.225 RON | 29.909 RON | 38.100 RON | 333.531 RON | 22.355 RON | 311.176 RON | 149.986 RON | 215.520 RON | 0 RON | 269.490 RON | 0 RON | 31.975 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Hunedoara, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 157 companii din județul Hunedoara. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 254,8 K RON | 549,6 K RON | 299,8 K RON |
| Venituri totale | 254,8 K RON | 549,8 K RON | 311,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 218,4 K RON | 430,7 K RON | 273,2 K RON |
| Rezultat net | 24,5 K RON | 94,8 K RON | 29,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 413,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,44 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,44 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,19 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,55 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,11 |
| Durata încasare (zile) | 328 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 68,0 K RON | 325,8 K RON | 20,9% |
| 2024 | 395,2 K RON | 515,1 K RON | 76,7% |
| 2025 | 215,5 K RON | 333,5 K RON | 64,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 254,8 K RON | 549,6 K RON | 299,8 K RON | ▼ 45,5% |
| Rezultat net | 24,5 K RON | 94,8 K RON | 29,9 K RON | ▼ 68,5% |
| Total active | 325,8 K RON | 515,1 K RON | 333,5 K RON | ▼ 35,2% |
| Capitaluri proprii | 331,3 K RON | 119,9 K RON | 150,0 K RON | ▲ 25,1% |
| Datorii totale | 68,0 K RON | 395,2 K RON | 215,5 K RON | ▼ 45,5% |
| Lichiditate curentă | 3,69 | 1,21 | 1,44 | ▲ 19,3% |
| Marjă netă (%) | 9,61 | 17,26 | 9,98 | ▼ 42,2% |
| Scor bonitate | 82 | 75 | 67 | ▼ 10,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (29,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 413,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.