Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BUBLE COMPLEX ABC S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Hunedoara, Sat Lăpugiu de Sus, Comuna Lăpugiu de Jos, LĂPUGIU DE SUS, 32, 337287
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 123.269 RON | 123.269 RON | 52.160 RON | 68.835 RON | 71.109 RON | 69.602 RON | 209 RON | 69.393 RON | 69.035 RON | 567 RON | 29.066 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 141.217 RON | 141.217 RON | 54.522 RON | 83.866 RON | 86.695 RON | 129.400 RON | 0 RON | 129.400 RON | 126.586 RON | 2.814 RON | 76.312 RON | 450 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 244.706 RON | 253.706 RON | 135.366 RON | 116.599 RON | 118.340 RON | 244.807 RON | 0 RON | 244.807 RON | 221.081 RON | 5.726 RON | 0 RON | 20.341 RON | 18.000 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 141.656 RON | 191.686 RON | 141.205 RON | 49.277 RON | 50.481 RON | 554.542 RON | 232.825 RON | 321.717 RON | 199.706 RON | 204.400 RON | 3.945 RON | 269.634 RON | 150.436 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 15.050 RON | 37.408 RON | 152.001 RON | −114.721 RON | −114.593 RON | 226.866 RON | 199.173 RON | 27.693 RON | 84.985 RON | 13.803 RON | 14.041 RON | 7.947 RON | 128.078 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 17.299 RON | 74.656 RON | 158.183 RON | −84.024 RON | −83.527 RON | 180.539 RON | 165.521 RON | 15.018 RON | 961 RON | 73.857 RON | 11.319 RON | 0 RON | 105.721 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (25)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Lideri din domeniu
Top companii din Hunedoara, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4211 — Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Top format din 50 companii din județul Hunedoara. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.2) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−84.024 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 123,3 K RON | 141,2 K RON | 244,7 K RON | 141,7 K RON | 15,1 K RON | 17,3 K RON |
| Venituri totale | 123,3 K RON | 141,2 K RON | 253,7 K RON | 191,7 K RON | 37,4 K RON | 74,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 52,2 K RON | 54,5 K RON | 135,4 K RON | 141,2 K RON | 152,0 K RON | 158,2 K RON |
| Rezultat net | 68,8 K RON | 83,9 K RON | 116,6 K RON | 49,3 K RON | −114,7 K RON | −84,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 12,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,20 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,05 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,44 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,53 |
| Durata stocaj (zile) | 239 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 567 RON | 69,6 K RON | 0,8% |
| 2021 | 2,8 K RON | 129,4 K RON | 2,2% |
| 2022 | 5,7 K RON | 244,8 K RON | 2,3% |
| 2023 | 204,4 K RON | 554,5 K RON | 36,9% |
| 2024 | 13,8 K RON | 226,9 K RON | 6,1% |
| 2025 | 73,9 K RON | 180,5 K RON | 40,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 123,3 K RON | 141,2 K RON | 244,7 K RON | 141,7 K RON | 15,1 K RON | 17,3 K RON | ▲ 14,9% |
| Rezultat net | 68,8 K RON | 83,9 K RON | 116,6 K RON | 49,3 K RON | −114,7 K RON | −84,0 K RON | ▲ 26,8% |
| Total active | 69,6 K RON | 129,4 K RON | 244,8 K RON | 554,5 K RON | 226,9 K RON | 180,5 K RON | ▼ 20,4% |
| Capitaluri proprii | 69,0 K RON | 126,6 K RON | 221,1 K RON | 199,7 K RON | 85,0 K RON | 961 RON | ▼ 98,9% |
| Datorii totale | 567 RON | 2,8 K RON | 5,7 K RON | 204,4 K RON | 13,8 K RON | 73,9 K RON | ▲ 435,1% |
| Lichiditate curentă | 122,39 | 45,98 | 42,75 | 1,57 | 2,01 | 0,20 | ▼ 89,9% |
| Marjă netă (%) | 55,84 | 59,39 | 47,65 | 34,79 | -762,27 | -485,72 | ▲ 36,3% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 70 | 59 | 33 | ▼ 44,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2020, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (33/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.