MUREŞAN EVO CONSULTING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Hunedoara, Loc. Simeria, Oraş Simeria, DIMITRIE CANTEMIR, 10, 335900
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 335.843 RON | 335.843 RON | 194.398 RON | 138.321 RON | 141.445 RON | 475.968 RON | 415.912 RON | 60.056 RON | 138.562 RON | 337.406 RON | 0 RON | 38.912 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 318.645 RON | 318.645 RON | 174.497 RON | 140.083 RON | 144.148 RON | 439.649 RON | 264.855 RON | 174.794 RON | 152.707 RON | 286.942 RON | 1.510 RON | 94.039 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 351.875 RON | 351.875 RON | 160.419 RON | 187.061 RON | 191.456 RON | 483.578 RON | 316.687 RON | 166.891 RON | 189.861 RON | 293.717 RON | 0 RON | 147.218 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Hunedoara, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4618 — Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Top format din 31 companii din județul Hunedoara. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.57) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 335,8 K RON | 318,6 K RON | 351,9 K RON |
| Venituri totale | 335,8 K RON | 318,6 K RON | 351,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 194,4 K RON | 174,5 K RON | 160,4 K RON |
| Rezultat net | 138,3 K RON | 140,1 K RON | 187,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 351,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,57 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,57 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,65 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,39 |
| Durata încasare (zile) | 153 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 337,4 K RON | 476,0 K RON | 70,9% |
| 2024 | 286,9 K RON | 439,6 K RON | 65,3% |
| 2025 | 293,7 K RON | 483,6 K RON | 60,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 335,8 K RON | 318,6 K RON | 351,9 K RON | ▲ 10,4% |
| Rezultat net | 138,3 K RON | 140,1 K RON | 187,1 K RON | ▲ 33,5% |
| Total active | 476,0 K RON | 439,6 K RON | 483,6 K RON | ▲ 10,0% |
| Capitaluri proprii | 138,6 K RON | 152,7 K RON | 189,9 K RON | ▲ 24,3% |
| Datorii totale | 337,4 K RON | 286,9 K RON | 293,7 K RON | ▲ 2,4% |
| Lichiditate curentă | 0,18 | 0,61 | 0,57 | ▼ 6,7% |
| Marjă netă (%) | 41,19 | 43,96 | 53,16 | ▲ 20,9% |
| Scor bonitate | 55 | 73 | 73 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (187,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.