Publicitate

Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

DND LOGISTIC ROMANIA S.R.L.

CUI: 38671798 J20/679/2020 SRL Hunedoara, Municipiul Deva
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38671798
Cod înmatriculare J20/679/2020
EUID ROONRC.J20/679/2020
Data înmatriculării 2020-07-09
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani

Adresă

România, Hunedoara, Municipiul Deva, 22 DECEMBRIE, 66, 1, 2, 8, 330162

Țară: România
Județ: Hunedoara
Localitate: Municipiul Deva
Stradă: 22 DECEMBRIE
Număr: 66
Bloc: 1
Etaj: 2
Apartament: 8
Cod poștal: 330162

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 741.473 RON 743.850 RON 634.268 RON 102.315 RON 109.582 RON 394.949 RON 12.426 RON 382.523 RON 41.096 RON 353.853 RON 0 RON 324.880 RON 0 RON 0 RON 4
2024 782.654 RON 788.212 RON 806.370 RON −34.114 RON −18.158 RON 516.242 RON 217.009 RON 299.233 RON 6.982 RON 509.260 RON 0 RON 264.863 RON 0 RON 0 RON 3
2025 757.533 RON 856.328 RON 853.192 RON 2.659 RON 3.136 RON 435.442 RON 150.658 RON 284.784 RON 9.640 RON 425.802 RON 0 RON 247.237 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

GIGEA DĂNUȚ
administrator
Vaslui, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Hunedoara, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 785 companii din județul Hunedoara. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.67) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Grad ridicat de îndatorare: 97.8% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
757,5 K RON
Rezultat Net 2025
2,7 K RON
Total Active 2025
435,4 K RON
Scor Bonitate
51/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 51/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 741,5 K RON 782,7 K RON 757,5 K RON
Venituri totale 743,9 K RON 788,2 K RON 856,3 K RON
Cheltuieli totale 634,3 K RON 806,4 K RON 853,2 K RON
Rezultat net 102,3 K RON −34,1 K RON 2,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 776,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,67 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,67 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,09 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,02 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate150,7 K RON (34.6%)
Active circulante284,8 K RON (65.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe247,2 K RON
Numerar37,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 3,06
Durata încasare (zile) 119

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
0,4%
Marjă netă
0,4%
ROA
0,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 353,9 K RON 394,9 K RON 89,6%
2024 509,3 K RON 516,2 K RON 98,7%
2025 425,8 K RON 435,4 K RON 97,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

51
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 741,5 K RON 782,7 K RON 757,5 K RON ▼ 3,2%
Rezultat net 102,3 K RON −34,1 K RON 2,7 K RON ▲ 107,8%
Total active 394,9 K RON 516,2 K RON 435,4 K RON ▼ 15,7%
Capitaluri proprii 41,1 K RON 7,0 K RON 9,6 K RON ▲ 38,1%
Datorii totale 353,9 K RON 509,3 K RON 425,8 K RON ▼ 16,4%
Lichiditate curentă 1,08 0,59 0,67 ▲ 13,8%
Marjă netă (%) 13,80 -4,36 0,35 ▲ 108,0%
Scor bonitate 67 30 51 ▲ 70,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,7 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 51/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 776,6 K RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 97.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate