Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

CARGOBUL EXPEDIŢIE S.R.L.

CUI: 39031207 J21/149/2018 SRL Ialomiţa, Municipiul Urziceni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39031207
Cod înmatriculare J21/149/2018
EUID ROONRC.J21/149/2018
Data înmatriculării 2018-03-15
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 22 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Municipiul Urziceni, BUCUREŞTI, 40, 1, 925300

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Municipiul Urziceni
Stradă: BUCUREŞTI
Număr: 40
Etaj: 1
Cod poștal: 925300

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 1.887.106 RON 1.917.168 RON 1.705.830 RON 192.058 RON 211.338 RON 1.188.341 RON 526.173 RON 662.168 RON 433.704 RON 754.637 RON 26.305 RON 601.596 RON 0 RON 0 RON 17
2020 2.786.807 RON 2.807.580 RON 2.252.882 RON 526.425 RON 554.698 RON 1.902.418 RON 757.475 RON 1.144.943 RON 960.129 RON 942.289 RON 281.092 RON 749.044 RON 0 RON 0 RON 18
2021 5.513.744 RON 5.489.666 RON 4.130.872 RON 1.254.812 RON 1.358.794 RON 4.636.686 RON 1.388.994 RON 3.247.692 RON 2.214.941 RON 2.421.745 RON 904.590 RON 2.311.022 RON 0 RON 0 RON 31
2022 2.251.887 RON 2.455.479 RON 2.924.394 RON −468.915 RON −468.915 RON 2.380.123 RON 255.685 RON 2.124.438 RON 1.700.763 RON 679.360 RON 458.910 RON 1.615.203 RON 0 RON 0 RON 14
2023 288.929 RON 313.793 RON 438.423 RON −124.630 RON −124.630 RON 1.740.545 RON 97.196 RON 1.643.349 RON 749.783 RON 990.762 RON 334.541 RON 1.303.758 RON 0 RON 0 RON 2
2024 0 RON 1.000 RON 88.917 RON −87.917 RON −87.917 RON 1.471.427 RON 23.172 RON 1.448.255 RON 661.866 RON 809.561 RON 364.866 RON 1.078.105 RON 0 RON 0 RON 0
2025 6.592.730 RON 6.612.389 RON 5.751.543 RON 740.806 RON 860.846 RON 2.574.076 RON 477.779 RON 2.096.297 RON 1.004.539 RON 1.569.537 RON 872.270 RON 1.216.203 RON 0 RON 0 RON 22

Reprezentanți și administratori (1)

PĂUN DUMITRU-DANIEL
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 562 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
6,59 M RON
Rezultat Net 2025
740,8 K RON
Total Active 2025
2,57 M RON
Scor Bonitate
72/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 72/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 1,89 M RON 2,79 M RON 5,51 M RON 2,25 M RON 288,9 K RON 0 RON 6,59 M RON
Venituri totale 1,92 M RON 2,81 M RON 5,49 M RON 2,46 M RON 313,8 K RON 1,0 K RON 6,61 M RON
Cheltuieli totale 1,71 M RON 2,25 M RON 4,13 M RON 2,92 M RON 438,4 K RON 88,9 K RON 5,75 M RON
Rezultat net 192,1 K RON 526,4 K RON 1,25 M RON −468,9 K RON −124,6 K RON −87,9 K RON 740,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,23 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,34 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,78 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,64 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate477,8 K RON (18.6%)
Active circulante2,10 M RON (81.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri872,3 K RON
Creanțe1,22 M RON
Numerar7,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 7,56
Durata stocaj (zile) 48
Rotație creanțe (ori/an) 5,42
Durata încasare (zile) 67

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
13,1%
Marjă netă
11,2%
ROA
28,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 754,6 K RON 1,19 M RON 63,5%
2020 942,3 K RON 1,90 M RON 49,5%
2021 2,42 M RON 4,64 M RON 52,2%
2022 679,4 K RON 2,38 M RON 28,5%
2023 990,8 K RON 1,74 M RON 56,9%
2024 809,6 K RON 1,47 M RON 55,0%
2025 1,57 M RON 2,57 M RON 61,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

72
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,89 M RON 2,79 M RON 5,51 M RON 2,25 M RON 288,9 K RON 0 RON 6,59 M RON –
Rezultat net 192,1 K RON 526,4 K RON 1,25 M RON −468,9 K RON −124,6 K RON −87,9 K RON 740,8 K RON ▲ 942,6%
Total active 1,19 M RON 1,90 M RON 4,64 M RON 2,38 M RON 1,74 M RON 1,47 M RON 2,57 M RON ▲ 74,9%
Capitaluri proprii 433,7 K RON 960,1 K RON 2,21 M RON 1,70 M RON 749,8 K RON 661,9 K RON 1,00 M RON ▲ 51,8%
Datorii totale 754,6 K RON 942,3 K RON 2,42 M RON 679,4 K RON 990,8 K RON 809,6 K RON 1,57 M RON ▲ 93,9%
Lichiditate curentă 0,88 1,22 1,34 3,13 1,66 1,79 1,34 ▼ 25,3%
Marjă netă (%) 10,18 18,89 22,76 -20,82 -43,14 – 11,24 –
Scor bonitate 65 90 85 64 54 65 72 ▲ 10,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (740,8 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.