Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CORIMAR EXCLUSIV TRANS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ialomiţa, Sat Malu Roşu, Comuna Armăşeşti, VALEA MARE, 19, 927032, camera 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 53.130 RON | 53.130 RON | 72.218 RON | −20.609 RON | −19.088 RON | 28.886 RON | 51 RON | 28.835 RON | −20.409 RON | 49.295 RON | 26.354 RON | 2.240 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 152.115 RON | 152.115 RON | 165.679 RON | −15.086 RON | −13.564 RON | 35.329 RON | 0 RON | 35.329 RON | −35.495 RON | 71.110 RON | 23.009 RON | 8.850 RON | 0 RON | 286 RON | 1 |
| 2022 | 86.443 RON | 86.443 RON | 121.776 RON | −36.197 RON | −35.333 RON | 17.852 RON | 0 RON | 17.852 RON | −71.692 RON | 89.719 RON | 15.206 RON | 2.240 RON | 0 RON | 175 RON | 1 |
| 2023 | 168.993 RON | 168.993 RON | 228.131 RON | −60.828 RON | −59.138 RON | 34.783 RON | 0 RON | 34.783 RON | −132.520 RON | 167.700 RON | 20.748 RON | 2.240 RON | 0 RON | 397 RON | 2 |
| 2024 | 110.026 RON | 110.026 RON | 164.634 RON | −55.708 RON | −54.608 RON | 144.795 RON | 0 RON | 144.795 RON | −188.228 RON | 335.550 RON | 123.413 RON | 18.403 RON | 0 RON | 2.527 RON | 1 |
| 2025 | 436.601 RON | 436.602 RON | 452.466 RON | −23.203 RON | −15.864 RON | 336.965 RON | 9.167 RON | 327.798 RON | −211.432 RON | 553.292 RON | 250.869 RON | 26.474 RON | 0 RON | 4.895 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 562 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−211.432 RON) — datoriile depășesc activele
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.59) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−23.203 RON)
- •Grad ridicat de îndatorare: 164.2% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 53,1 K RON | 152,1 K RON | 86,4 K RON | 169,0 K RON | 110,0 K RON | 436,6 K RON |
| Venituri totale | 53,1 K RON | 152,1 K RON | 86,4 K RON | 169,0 K RON | 110,0 K RON | 436,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 72,2 K RON | 165,7 K RON | 121,8 K RON | 228,1 K RON | 164,6 K RON | 452,5 K RON |
| Rezultat net | −20,6 K RON | −15,1 K RON | −36,2 K RON | −60,8 K RON | −55,7 K RON | −23,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 355,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,59 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,14 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,09 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,61 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,74 |
| Durata stocaj (zile) | 210 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 16,49 |
| Durata încasare (zile) | 22 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 49,3 K RON | 28,9 K RON | 170,7% |
| 2021 | 71,1 K RON | 35,3 K RON | 201,3% |
| 2022 | 89,7 K RON | 17,9 K RON | 502,6% |
| 2023 | 167,7 K RON | 34,8 K RON | 482,1% |
| 2024 | 335,6 K RON | 144,8 K RON | 231,7% |
| 2025 | 553,3 K RON | 337,0 K RON | 164,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 53,1 K RON | 152,1 K RON | 86,4 K RON | 169,0 K RON | 110,0 K RON | 436,6 K RON | ▲ 296,8% |
| Rezultat net | −20,6 K RON | −15,1 K RON | −36,2 K RON | −60,8 K RON | −55,7 K RON | −23,2 K RON | ▲ 58,3% |
| Total active | 28,9 K RON | 35,3 K RON | 17,9 K RON | 34,8 K RON | 144,8 K RON | 337,0 K RON | ▲ 132,7% |
| Capitaluri proprii | −20,4 K RON | −35,5 K RON | −71,7 K RON | −132,5 K RON | −188,2 K RON | −211,4 K RON | ▼ 12,3% |
| Datorii totale | 49,3 K RON | 71,1 K RON | 89,7 K RON | 167,7 K RON | 335,6 K RON | 553,3 K RON | ▲ 64,9% |
| Lichiditate curentă | 0,58 | 0,50 | 0,20 | 0,21 | 0,43 | 0,59 | ▲ 37,3% |
| Marjă netă (%) | -38,79 | -9,92 | -41,87 | -35,99 | -50,63 | -5,31 | ▲ 89,5% |
| Scor bonitate | 24 | 27 | 12 | 27 | 27 | 37 | ▲ 37,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 164.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (37/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.