Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

TDL TRANSPORT S.R.L.

CUI: 40711150 J21/225/2019 SRL Ialomiţa, Municipiul Feteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40711150
Cod înmatriculare J21/225/2019
EUID ROONRC.J21/225/2019
Data înmatriculării 2019-02-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Municipiul Feteşti, PLOPILOR, 26, 925100

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Municipiul Feteşti
Stradă: PLOPILOR
Număr: 26
Cod poștal: 925100

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 109.622 RON 109.672 RON 86.136 RON 21.690 RON 23.536 RON 37.074 RON 235 RON 36.839 RON 21.890 RON 15.184 RON 0 RON 7.084 RON 0 RON 0 RON 1
2020 81.424 RON 81.424 RON 79.541 RON −468 RON 1.883 RON 78.011 RON 122 RON 77.889 RON 21.422 RON 56.589 RON 0 RON 60.357 RON 0 RON 0 RON 1
2021 140.009 RON 140.009 RON 61.039 RON 74.854 RON 78.970 RON 106.414 RON 123 RON 106.291 RON 96.276 RON 11.188 RON 0 RON 12.158 RON 0 RON 1.050 RON 0
2022 328.068 RON 328.068 RON 158.507 RON 161.195 RON 169.561 RON 269.984 RON 123 RON 269.861 RON 257.471 RON 12.513 RON 0 RON 38.853 RON 0 RON 0 RON 1
2023 325.507 RON 325.507 RON 150.385 RON 153.048 RON 175.122 RON 417.861 RON 2.625 RON 415.236 RON 410.519 RON 9.342 RON 3.781 RON 306.725 RON 0 RON 2.000 RON 0
2024 224.002 RON 224.002 RON 139.110 RON 82.764 RON 84.892 RON 267.219 RON 2.415 RON 264.804 RON 226.282 RON 42.937 RON 3.781 RON 166.845 RON 0 RON 2.000 RON 1
2025 219.104 RON 219.109 RON 157.875 RON 59.371 RON 61.234 RON 318.591 RON 2.205 RON 316.386 RON 285.654 RON 34.937 RON 4.150 RON 202.001 RON 0 RON 2.000 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

TUDOR RALUCA
administrator
Vaslui, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 562 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
219,1 K RON
Rezultat Net 2025
59,4 K RON
Total Active 2025
318,6 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 109,6 K RON 81,4 K RON 140,0 K RON 328,1 K RON 325,5 K RON 224,0 K RON 219,1 K RON
Venituri totale 109,7 K RON 81,4 K RON 140,0 K RON 328,1 K RON 325,5 K RON 224,0 K RON 219,1 K RON
Cheltuieli totale 86,1 K RON 79,5 K RON 61,0 K RON 158,5 K RON 150,4 K RON 139,1 K RON 157,9 K RON
Rezultat net 21,7 K RON −468 RON 74,9 K RON 161,2 K RON 153,0 K RON 82,8 K RON 59,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 318,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 9,06 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 8,94 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 3,16 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 9,12 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,2 K RON (0.7%)
Active circulante316,4 K RON (99.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri4,2 K RON
Creanțe202,0 K RON
Numerar110,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 52,80
Durata stocaj (zile) 7
Rotație creanțe (ori/an) 1,08
Durata încasare (zile) 337

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
28,0%
Marjă netă
27,1%
ROA
18,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 15,2 K RON 37,1 K RON 41,0%
2020 56,6 K RON 78,0 K RON 72,5%
2021 11,2 K RON 106,4 K RON 10,5%
2022 12,5 K RON 270,0 K RON 4,6%
2023 9,3 K RON 417,9 K RON 2,2%
2024 42,9 K RON 267,2 K RON 16,1%
2025 34,9 K RON 318,6 K RON 11,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 109,6 K RON 81,4 K RON 140,0 K RON 328,1 K RON 325,5 K RON 224,0 K RON 219,1 K RON ▼ 2,2%
Rezultat net 21,7 K RON −468 RON 74,9 K RON 161,2 K RON 153,0 K RON 82,8 K RON 59,4 K RON ▼ 28,3%
Total active 37,1 K RON 78,0 K RON 106,4 K RON 270,0 K RON 417,9 K RON 267,2 K RON 318,6 K RON ▲ 19,2%
Capitaluri proprii 21,9 K RON 21,4 K RON 96,3 K RON 257,5 K RON 410,5 K RON 226,3 K RON 285,7 K RON ▲ 26,2%
Datorii totale 15,2 K RON 56,6 K RON 11,2 K RON 12,5 K RON 9,3 K RON 42,9 K RON 34,9 K RON ▼ 18,6%
Lichiditate curentă 2,43 1,38 9,50 21,57 44,45 6,17 9,06 ▲ 46,8%
Marjă netă (%) 19,79 -0,57 53,46 49,13 47,02 36,95 27,10 ▼ 26,7%
Scor bonitate 87 37 100 100 87 80 87 ▲ 8,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (59,4 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (9.06), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 318,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.