Publicitate

Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

AUTO SERV DAN BIK S.R.L.

CUI: 34735910 J21/226/2015 SRL Ialomiţa, Sat Armăşeşti, Comuna Armăşeşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 34735910
Cod înmatriculare J21/226/2015
EUID ROONRC.J21/226/2015
Data înmatriculării 2015-07-03
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 11 ani
Salariați (2021) 1 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Sat Armăşeşti, Comuna Armăşeşti, Bujorului, 3, 927030

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Sat Armăşeşti, Comuna Armăşeşti
Stradă: Bujorului
Număr: 3
Cod poștal: 927030

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 190.982 RON 194.282 RON 190.492 RON 1.844 RON 3.790 RON 253.233 RON 825 RON 252.408 RON −84.172 RON 337.405 RON 207.791 RON 38.034 RON 0 RON 0 RON 1
2020 205.276 RON 205.406 RON 188.623 RON 15.123 RON 16.783 RON 98.412 RON 100 RON 98.312 RON −69.049 RON 167.461 RON 86.275 RON 7.146 RON 0 RON 0 RON 1
2021 45.530 RON 155.051 RON 76.428 RON 77.112 RON 78.623 RON 74.819 RON 0 RON 74.819 RON 8.063 RON 66.756 RON 63.323 RON 7.669 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

GHIȚĂ MARIUS-VASILE
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2019–2021

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2021
  • •Grad ridicat de îndatorare: 89.2% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2021
45,5 K RON
Rezultat Net 2021
77,1 K RON
Total Active 2021
74,8 K RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021
Cifra de afaceri 191,0 K RON 205,3 K RON 45,5 K RON
Venituri totale 194,3 K RON 205,4 K RON 155,1 K RON
Cheltuieli totale 190,5 K RON 188,6 K RON 76,4 K RON
Rezultat net 1,8 K RON 15,1 K RON 77,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2022 (regresie liniară): 1,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2021

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,12 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,17 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,06 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,12 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2021)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante74,8 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri63,3 K RON
Creanțe7,7 K RON
Numerar3,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2021)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,72
Durata stocaj (zile) 508
Rotație creanțe (ori/an) 5,94
Durata încasare (zile) 62

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
172,7%
Marjă netă
169,4%
ROA
103,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 337,4 K RON 253,2 K RON 133,2%
2020 167,5 K RON 98,4 K RON 170,2%
2021 66,8 K RON 74,8 K RON 89,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2021

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021 YoY
Cifra de afaceri 191,0 K RON 205,3 K RON 45,5 K RON ▼ 77,8%
Rezultat net 1,8 K RON 15,1 K RON 77,1 K RON ▲ 409,9%
Total active 253,2 K RON 98,4 K RON 74,8 K RON ▼ 24,0%
Capitaluri proprii −84,2 K RON −69,0 K RON 8,1 K RON ▲ 111,7%
Datorii totale 337,4 K RON 167,5 K RON 66,8 K RON ▼ 60,1%
Lichiditate curentă 0,75 0,59 1,12 ▲ 90,9%
Marjă netă (%) 0,97 7,37 169,37 ▲ 2.198,1%
Scor bonitate 37 50 75 ▲ 50,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2021 (77,1 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Grad de îndatorare de 89.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2021.

Publicitate