Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

TRANS NĂSTASE S.R.L.

CUI: 33336385 J21/250/2014 SRL Ialomiţa, Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33336385
Cod înmatriculare J21/250/2014
EUID ROONRC.J21/250/2014
Data înmatriculării 2014-07-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani

Adresă

România, Ialomiţa, Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, BUCUREŞTI, 409, 4, 1, 5, 925200

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei
Stradă: BUCUREŞTI
Bloc: 409
Scară: 4
Etaj: 1
Apartament: 5
Cod poștal: 925200

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 104.491 RON 104.491 RON 88.732 RON 12.623 RON 15.759 RON 30.337 RON 6.545 RON 23.792 RON 29.130 RON 1.207 RON 0 RON 2.640 RON 0 RON 0 RON 0
2020 63.127 RON 63.127 RON 58.202 RON 3.270 RON 4.925 RON 25.428 RON 3.961 RON 21.467 RON 20.400 RON 5.028 RON 0 RON 5.803 RON 0 RON 0 RON 0
2021 151.021 RON 151.021 RON 114.417 RON 32.073 RON 36.604 RON 51.533 RON 1.550 RON 49.983 RON 49.473 RON 2.060 RON 6.684 RON 16.943 RON 0 RON 0 RON 0
2022 157.854 RON 195.626 RON 164.810 RON 26.080 RON 30.816 RON 49.672 RON 37.772 RON 11.900 RON 45.553 RON 4.119 RON 0 RON 3.887 RON 0 RON 0 RON 0
2023 126.942 RON 127.972 RON 104.653 RON 18.711 RON 23.319 RON 69.935 RON 38.802 RON 31.133 RON 64.264 RON 5.671 RON 0 RON 16.034 RON 0 RON 0 RON 0
2024 106.442 RON 106.442 RON 75.809 RON 25.357 RON 30.633 RON 92.832 RON 41.644 RON 51.188 RON 89.620 RON 3.212 RON 0 RON 42.570 RON 0 RON 0 RON 0
2025 122.248 RON 126.195 RON 89.597 RON 30.742 RON 36.598 RON 122.704 RON 56.984 RON 65.720 RON 120.362 RON 2.342 RON 1.998 RON 33.503 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

NĂSTASE NICOLAIE
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 618 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
122,2 K RON
Rezultat Net 2025
30,7 K RON
Total Active 2025
122,7 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 104,5 K RON 63,1 K RON 151,0 K RON 157,9 K RON 126,9 K RON 106,4 K RON 122,2 K RON
Venituri totale 104,5 K RON 63,1 K RON 151,0 K RON 195,6 K RON 128,0 K RON 106,4 K RON 126,2 K RON
Cheltuieli totale 88,7 K RON 58,2 K RON 114,4 K RON 164,8 K RON 104,7 K RON 75,8 K RON 89,6 K RON
Rezultat net 12,6 K RON 3,3 K RON 32,1 K RON 26,1 K RON 18,7 K RON 25,4 K RON 30,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 135,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 28,06 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 27,21 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 12,90 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 52,39 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate57,0 K RON (46.4%)
Active circulante65,7 K RON (53.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,0 K RON
Creanțe33,5 K RON
Numerar30,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 61,19
Durata stocaj (zile) 6
Rotație creanțe (ori/an) 3,65
Durata încasare (zile) 100

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
29,9%
Marjă netă
25,2%
ROA
25,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 1,2 K RON 30,3 K RON 4,0%
2020 5,0 K RON 25,4 K RON 19,8%
2021 2,1 K RON 51,5 K RON 4,0%
2022 4,1 K RON 49,7 K RON 8,3%
2023 5,7 K RON 69,9 K RON 8,1%
2024 3,2 K RON 92,8 K RON 3,5%
2025 2,3 K RON 122,7 K RON 1,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 104,5 K RON 63,1 K RON 151,0 K RON 157,9 K RON 126,9 K RON 106,4 K RON 122,2 K RON ▲ 14,8%
Rezultat net 12,6 K RON 3,3 K RON 32,1 K RON 26,1 K RON 18,7 K RON 25,4 K RON 30,7 K RON ▲ 21,2%
Total active 30,3 K RON 25,4 K RON 51,5 K RON 49,7 K RON 69,9 K RON 92,8 K RON 122,7 K RON ▲ 32,2%
Capitaluri proprii 29,1 K RON 20,4 K RON 49,5 K RON 45,6 K RON 64,3 K RON 89,6 K RON 120,4 K RON ▲ 34,3%
Datorii totale 1,2 K RON 5,0 K RON 2,1 K RON 4,1 K RON 5,7 K RON 3,2 K RON 2,3 K RON ▼ 27,1%
Lichiditate curentă 19,71 4,27 24,26 2,89 5,49 15,94 28,06 ▲ 76,1%
Marjă netă (%) 12,08 5,18 21,24 16,52 14,74 23,82 25,15 ▲ 5,6%
Scor bonitate 87 75 100 87 87 95 100 ▲ 5,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (30,7 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (28.06), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 135,4 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.