Publicitate

VM RENT A CAR S.R.L.

CUI: 35105506 J21/253/2016 SRL Ialomiţa, Sat Fierbinţii de Sus, Oraş Fierbinţi-Târg
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35105506
Cod înmatriculare J21/253/2016
EUID ROONRC.J21/253/2016
Data înmatriculării 2016-06-03
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Sat Fierbinţii de Sus, Oraş Fierbinţi-Târg, URZICENI, 154, 927117

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Sat Fierbinţii de Sus, Oraş Fierbinţi-Târg
Stradă: URZICENI
Număr: 154
Cod poștal: 927117

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 3.758 RON 3.758 RON 1.907 RON 1.738 RON 1.851 RON 26.246 RON 22.500 RON 3.746 RON −40.111 RON 66.357 RON 0 RON 3.758 RON 0 RON 0 RON 1
2020 298.673 RON 299.013 RON 83.847 RON 212.425 RON 215.166 RON 247.918 RON 21.875 RON 226.043 RON 172.313 RON 75.605 RON 0 RON 224.019 RON 0 RON 0 RON 1
2021 898.475 RON 898.475 RON 23.795 RON 866.902 RON 874.680 RON 1.124.882 RON 38.240 RON 1.086.642 RON 1.039.216 RON 85.666 RON 0 RON 1.076.905 RON 0 RON 0 RON 1
2022 649.000 RON 649.000 RON 80.722 RON 563.085 RON 568.278 RON 1.819.026 RON 58.471 RON 1.760.555 RON 1.602.300 RON 216.726 RON 0 RON 1.748.698 RON 0 RON 0 RON 1
2023 601.903 RON 760.004 RON 176.672 RON 576.580 RON 583.332 RON 2.548.882 RON 189.889 RON 2.358.993 RON 2.178.881 RON 370.001 RON 40.997 RON 2.304.655 RON 0 RON 0 RON 1
2024 156.737 RON 752.831 RON 847.354 RON −95.231 RON −94.523 RON 2.480.821 RON 392.535 RON 2.088.286 RON 2.083.649 RON 397.172 RON 145.450 RON 1.445.835 RON 0 RON 0 RON 1
2025 81.350 RON 170.014 RON 471.457 RON −301.443 RON −301.443 RON 2.171.462 RON 445.568 RON 1.725.894 RON 1.782.779 RON 388.683 RON 145.449 RON 1.530.811 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

GRIGORE FLORIN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 10 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−301.443 RON)
Cifra de Afaceri 2025
81,4 K RON
Rezultat Net 2025
−301,4 K RON
Total Active 2025
2,17 M RON
Scor Bonitate
57/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 57/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 3,8 K RON 298,7 K RON 898,5 K RON 649,0 K RON 601,9 K RON 156,7 K RON 81,4 K RON
Venituri totale 3,8 K RON 299,0 K RON 898,5 K RON 649,0 K RON 760,0 K RON 752,8 K RON 170,0 K RON
Cheltuieli totale 1,9 K RON 83,8 K RON 23,8 K RON 80,7 K RON 176,7 K RON 847,4 K RON 471,5 K RON
Rezultat net 1,7 K RON 212,4 K RON 866,9 K RON 563,1 K RON 576,6 K RON −95,2 K RON −301,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 334,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,44 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 4,07 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,13 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 5,59 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate445,6 K RON (20.5%)
Active circulante1,73 M RON (79.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri145,4 K RON
Creanțe1,53 M RON
Numerar49,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,56
Durata stocaj (zile) 653
Rotație creanțe (ori/an) 0,05
Durata încasare (zile) 6.868

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-370,6%
Marjă netă
-370,6%
ROA
-13,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 66,4 K RON 26,2 K RON 252,8%
2020 75,6 K RON 247,9 K RON 30,5%
2021 85,7 K RON 1,12 M RON 7,6%
2022 216,7 K RON 1,82 M RON 11,9%
2023 370,0 K RON 2,55 M RON 14,5%
2024 397,2 K RON 2,48 M RON 16,0%
2025 388,7 K RON 2,17 M RON 17,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

57
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 3,8 K RON 298,7 K RON 898,5 K RON 649,0 K RON 601,9 K RON 156,7 K RON 81,4 K RON ▼ 48,1%
Rezultat net 1,7 K RON 212,4 K RON 866,9 K RON 563,1 K RON 576,6 K RON −95,2 K RON −301,4 K RON ▼ 216,5%
Total active 26,2 K RON 247,9 K RON 1,12 M RON 1,82 M RON 2,55 M RON 2,48 M RON 2,17 M RON ▼ 12,5%
Capitaluri proprii −40,1 K RON 172,3 K RON 1,04 M RON 1,60 M RON 2,18 M RON 2,08 M RON 1,78 M RON ▼ 14,4%
Datorii totale 66,4 K RON 75,6 K RON 85,7 K RON 216,7 K RON 370,0 K RON 397,2 K RON 388,7 K RON ▼ 2,1%
Lichiditate curentă 0,06 2,99 12,68 8,12 6,38 5,26 4,44 ▼ 15,5%
Marjă netă (%) 46,25 71,12 96,49 86,76 95,79 -60,76 -370,55 ▼ 509,9%
Scor bonitate 42 100 100 80 87 57 57 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Lichiditate curentă bună (4.44), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 334,6 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate