Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

US DIAGNOSIS 2013 SRL

CUI: 32494018 J2/1262/2013 SRL Arad, Municipiul Arad
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 32494018
Cod înmatriculare J2/1262/2013
EUID ROONRC.J2/1262/2013
Data înmatriculării 2013-11-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Arad, Municipiul Arad, TIMIŞORII, 97, 310253

Țară: România
Județ: Arad
Localitate: Municipiul Arad
Stradă: TIMIŞORII
Număr: 97
Cod poștal: 310253

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 298.850 RON 298.876 RON 176.784 RON 119.103 RON 122.092 RON 300.430 RON 2.523 RON 297.907 RON 170.854 RON 129.576 RON 0 RON 23.739 RON 0 RON 0 RON 1
2020 302.528 RON 302.552 RON 119.197 RON 180.330 RON 183.355 RON 361.749 RON 1.905 RON 359.844 RON 170.854 RON 190.895 RON 0 RON 25.716 RON 0 RON 0 RON 1
2021 282.422 RON 282.474 RON 102.857 RON 173.576 RON 179.617 RON 359.385 RON 1.287 RON 358.098 RON 344.430 RON 14.955 RON 0 RON 53.358 RON 0 RON 0 RON 1
2022 285.532 RON 285.532 RON 90.777 RON 186.191 RON 194.755 RON 261.469 RON 669 RON 260.800 RON 235.892 RON 25.577 RON 0 RON 41.140 RON 0 RON 0 RON 0
2023 347.730 RON 347.730 RON 128.161 RON 216.092 RON 219.569 RON 65.137 RON 51 RON 65.086 RON 78.567 RON −13.430 RON 0 RON 19.999 RON 0 RON 0 RON 1
2024 375.313 RON 375.313 RON 44.078 RON 319.976 RON 331.235 RON 31.727 RON 0 RON 31.727 RON 16.968 RON 14.759 RON 0 RON 18.267 RON 0 RON 0 RON 1
2025 397.402 RON 397.402 RON 56.842 RON 328.638 RON 340.560 RON 29.894 RON 3.890 RON 26.004 RON 220 RON 29.674 RON 0 RON 19.114 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

POPA ADRIAN-ALEXANDRU
administrator
Arad, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 239 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.88) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Grad ridicat de îndatorare: 99.3% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
397,4 K RON
Rezultat Net 2025
328,6 K RON
Total Active 2025
29,9 K RON
Scor Bonitate
61/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 61/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 298,9 K RON 302,5 K RON 282,4 K RON 285,5 K RON 347,7 K RON 375,3 K RON 397,4 K RON
Venituri totale 298,9 K RON 302,6 K RON 282,5 K RON 285,5 K RON 347,7 K RON 375,3 K RON 397,4 K RON
Cheltuieli totale 176,8 K RON 119,2 K RON 102,9 K RON 90,8 K RON 128,2 K RON 44,1 K RON 56,8 K RON
Rezultat net 119,1 K RON 180,3 K RON 173,6 K RON 186,2 K RON 216,1 K RON 320,0 K RON 328,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 399,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,88 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,88 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,23 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,01 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate3,9 K RON (13%)
Active circulante26,0 K RON (87%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe19,1 K RON
Numerar6,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 20,79
Durata încasare (zile) 18

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
85,7%
Marjă netă
82,7%
ROA
1.099,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 129,6 K RON 300,4 K RON 43,1%
2020 190,9 K RON 361,7 K RON 52,8%
2021 15,0 K RON 359,4 K RON 4,2%
2022 25,6 K RON 261,5 K RON 9,8%
2023 −13,4 K RON 65,1 K RON -20,6%
2024 14,8 K RON 31,7 K RON 46,5%
2025 29,7 K RON 29,9 K RON 99,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

61
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 298,9 K RON 302,5 K RON 282,4 K RON 285,5 K RON 347,7 K RON 375,3 K RON 397,4 K RON ▲ 5,9%
Rezultat net 119,1 K RON 180,3 K RON 173,6 K RON 186,2 K RON 216,1 K RON 320,0 K RON 328,6 K RON ▲ 2,7%
Total active 300,4 K RON 361,7 K RON 359,4 K RON 261,5 K RON 65,1 K RON 31,7 K RON 29,9 K RON ▼ 5,8%
Capitaluri proprii 170,9 K RON 170,9 K RON 344,4 K RON 235,9 K RON 78,6 K RON 17,0 K RON 220 RON ▼ 98,7%
Datorii totale 129,6 K RON 190,9 K RON 15,0 K RON 25,6 K RON −13,4 K RON 14,8 K RON 29,7 K RON ▲ 101,1%
Lichiditate curentă 2,30 1,89 23,95 10,20 – 2,15 0,88 ▼ 59,2%
Marjă netă (%) 39,85 59,61 61,46 65,21 62,14 85,26 82,70 ▼ 3,0%
Scor bonitate 87 77 87 87 75 95 61 ▼ 35,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (328,6 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 61/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 399,5 K RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 99.3% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.