Publicitate

ULTRAZIZ GLAMOUR S.R.L.

CUI: 40386890 J2/13/2019 SRL Arad, Sat Şagu, Comuna Şagu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40386890
Cod înmatriculare J2/13/2019
EUID ROONRC.J2/13/2019
Data înmatriculării 2019-01-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Arad, Sat Şagu, Comuna Şagu, ŞAGU, 295, 317310

Țară: România
Județ: Arad
Localitate: Sat Şagu, Comuna Şagu
Stradă: ŞAGU
Număr: 295
Cod poștal: 317310

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 113.100 RON 113.100 RON 107.824 RON 4.315 RON 5.276 RON 37.680 RON 0 RON 37.680 RON 33.960 RON 3.720 RON 0 RON 706 RON 0 RON 0 RON 1
2024 141.690 RON 141.690 RON 246.241 RON −106.054 RON −104.551 RON 147.213 RON 139.702 RON 7.511 RON −72.093 RON 219.306 RON 0 RON 252 RON 0 RON 0 RON 1
2025 187.925 RON 187.925 RON 224.762 RON −38.717 RON −36.837 RON 180.904 RON 143.326 RON 37.578 RON −110.810 RON 291.714 RON 0 RON 24.004 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

MICLEA CRISTIAN
administrator
Arad, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 142 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−110.810 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.13) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−38.717 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 161.3% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
187,9 K RON
Rezultat Net 2025
−38,7 K RON
Total Active 2025
180,9 K RON
Scor Bonitate
32/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 32/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 113,1 K RON 141,7 K RON 187,9 K RON
Venituri totale 113,1 K RON 141,7 K RON 187,9 K RON
Cheltuieli totale 107,8 K RON 246,2 K RON 224,8 K RON
Rezultat net 4,3 K RON −106,1 K RON −38,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 222,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−110.810 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,13 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,13 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,05 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,62 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate143,3 K RON (79.2%)
Active circulante37,6 K RON (20.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe24,0 K RON
Numerar13,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 7,83
Durata încasare (zile) 47

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-19,6%
Marjă netă
-20,6%
ROA
-21,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 3,7 K RON 37,7 K RON 9,9%
2024 219,3 K RON 147,2 K RON 149,0%
2025 291,7 K RON 180,9 K RON 161,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

32
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 113,1 K RON 141,7 K RON 187,9 K RON ▲ 32,6%
Rezultat net 4,3 K RON −106,1 K RON −38,7 K RON ▲ 63,5%
Total active 37,7 K RON 147,2 K RON 180,9 K RON ▲ 22,9%
Capitaluri proprii 34,0 K RON −72,1 K RON −110,8 K RON ▼ 53,7%
Datorii totale 3,7 K RON 219,3 K RON 291,7 K RON ▲ 33,0%
Lichiditate curentă 10,13 0,03 0,13 ▲ 276,6%
Marjă netă (%) 3,82 -74,85 -20,60 ▲ 72,5%
Scor bonitate 77 19 32 ▲ 68,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 222,4 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 161.3% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (32/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate