A&C STUDIO PHOTO ART S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ialomiţa, Municipiul Slobozia, ŞTEFAN CEL MARE, 3, N2, A, 4, 17, 920056
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 40.576 RON | 53.343 RON | 35.105 RON | 17.172 RON | 18.238 RON | 119.646 RON | 87.212 RON | 32.434 RON | 17.372 RON | 6.081 RON | 12.446 RON | 106 RON | 96.193 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 25.653 RON | 77.996 RON | 88.979 RON | −11.230 RON | −10.983 RON | 90.733 RON | 66.572 RON | 24.161 RON | 6.142 RON | 26.805 RON | 16.367 RON | 158 RON | 57.786 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 33.700 RON | 103.554 RON | 87.206 RON | 16.009 RON | 16.348 RON | 70.031 RON | 42.333 RON | 27.698 RON | 22.152 RON | 14.333 RON | 17.791 RON | 140 RON | 33.546 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 70.970 RON | 95.236 RON | 89.031 RON | 5.496 RON | 6.205 RON | 43.192 RON | 18.092 RON | 25.100 RON | 27.648 RON | 6.238 RON | 19.406 RON | 99 RON | 9.306 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 46.160 RON | 55.466 RON | 64.133 RON | −9.129 RON | −8.667 RON | 33.760 RON | 5.078 RON | 28.682 RON | 18.519 RON | 15.241 RON | 18.557 RON | 1.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 24.950 RON | 24.950 RON | 19.407 RON | 4.674 RON | 5.543 RON | 48.542 RON | 26.735 RON | 21.807 RON | 23.193 RON | 25.349 RON | 18.557 RON | 134 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 22.500 RON | 22.500 RON | 37.053 RON | −14.553 RON | −14.553 RON | 26.958 RON | 16.458 RON | 10.500 RON | 8.639 RON | 18.319 RON | 6.464 RON | 585 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7420 — Activități fotografice
Top format din 58 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.57) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−14.553 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40,6 K RON | 25,7 K RON | 33,7 K RON | 71,0 K RON | 46,2 K RON | 25,0 K RON | 22,5 K RON |
| Venituri totale | 53,3 K RON | 78,0 K RON | 103,6 K RON | 95,2 K RON | 55,5 K RON | 25,0 K RON | 22,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 35,1 K RON | 89,0 K RON | 87,2 K RON | 89,0 K RON | 64,1 K RON | 19,4 K RON | 37,1 K RON |
| Rezultat net | 17,2 K RON | −11,2 K RON | 16,0 K RON | 5,5 K RON | −9,1 K RON | 4,7 K RON | −14,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 31,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,57 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,22 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,19 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,47 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,48 |
| Durata stocaj (zile) | 105 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 38,46 |
| Durata încasare (zile) | 10 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 6,1 K RON | 119,6 K RON | 5,1% |
| 2020 | 26,8 K RON | 90,7 K RON | 29,5% |
| 2021 | 14,3 K RON | 70,0 K RON | 20,5% |
| 2022 | 6,2 K RON | 43,2 K RON | 14,4% |
| 2023 | 15,2 K RON | 33,8 K RON | 45,2% |
| 2024 | 25,3 K RON | 48,5 K RON | 52,2% |
| 2025 | 18,3 K RON | 27,0 K RON | 68,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40,6 K RON | 25,7 K RON | 33,7 K RON | 71,0 K RON | 46,2 K RON | 25,0 K RON | 22,5 K RON | ▼ 9,8% |
| Rezultat net | 17,2 K RON | −11,2 K RON | 16,0 K RON | 5,5 K RON | −9,1 K RON | 4,7 K RON | −14,6 K RON | ▼ 411,4% |
| Total active | 119,6 K RON | 90,7 K RON | 70,0 K RON | 43,2 K RON | 33,8 K RON | 48,5 K RON | 27,0 K RON | ▼ 44,5% |
| Capitaluri proprii | 17,4 K RON | 6,1 K RON | 22,2 K RON | 27,6 K RON | 18,5 K RON | 23,2 K RON | 8,6 K RON | ▼ 62,8% |
| Datorii totale | 6,1 K RON | 26,8 K RON | 14,3 K RON | 6,2 K RON | 15,2 K RON | 25,3 K RON | 18,3 K RON | ▼ 27,7% |
| Lichiditate curentă | 5,33 | 0,90 | 1,93 | 4,02 | 1,88 | 0,86 | 0,57 | ▼ 33,4% |
| Marjă netă (%) | 42,32 | -43,78 | 47,50 | 7,74 | -19,78 | 18,73 | -64,68 | ▼ 445,3% |
| Scor bonitate | 77 | 23 | 90 | 90 | 52 | 65 | 35 | ▼ 46,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 31,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (35/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.