Publicitate

CRC BUS TRADING SRL

CUI: 32578976 J2/1354/2013 SRL Arad, Municipiul Arad
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 32578976
Cod înmatriculare J2/1354/2013
EUID ROONRC.J2/1354/2013
Data înmatriculării 2013-12-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Arad, Municipiul Arad, CLUJULUI, 127, 310057

Țară: România
Județ: Arad
Localitate: Municipiul Arad
Stradă: CLUJULUI
Număr: 127
Cod poștal: 310057

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 906.152 RON 906.167 RON 785.808 RON 111.293 RON 120.359 RON 316.306 RON 72.762 RON 243.544 RON 133.840 RON 182.466 RON 144.447 RON 72.270 RON 0 RON 0 RON 1
2020 540.754 RON 540.754 RON 492.239 RON 44.886 RON 48.515 RON 246.504 RON 53.976 RON 192.528 RON 178.725 RON 67.779 RON 125.956 RON 61.156 RON 0 RON 0 RON 1
2021 556.419 RON 556.419 RON 505.115 RON 47.324 RON 51.304 RON 311.534 RON 52.920 RON 258.614 RON 226.049 RON 85.485 RON 207.697 RON 41.298 RON 0 RON 0 RON 1
2022 765.012 RON 766.807 RON 717.151 RON 44.620 RON 49.656 RON 345.316 RON 29.578 RON 315.738 RON 270.670 RON 74.646 RON 225.952 RON 86.126 RON 0 RON 0 RON 1
2023 572.304 RON 572.304 RON 573.638 RON −5.342 RON −1.334 RON 308.272 RON 8.480 RON 299.792 RON 265.328 RON 45.944 RON 258.523 RON 40.754 RON 0 RON 3.000 RON 1
2024 494.153 RON 494.153 RON 550.255 RON −65.290 RON −56.102 RON 246.055 RON 3.855 RON 242.200 RON 199.860 RON 49.806 RON 220.461 RON 9.525 RON 0 RON 3.611 RON 1
2025 469.526 RON 469.802 RON 501.859 RON −40.625 RON −32.057 RON 237.064 RON 0 RON 237.064 RON 159.235 RON 78.534 RON 213.935 RON 21.746 RON −94 RON 611 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

COSTEA BOGDAN-OCTAVIAN
administrator
Arad, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 158 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−40.625 RON)
Cifra de Afaceri 2025
469,5 K RON
Rezultat Net 2025
−40,6 K RON
Total Active 2025
237,1 K RON
Scor Bonitate
64/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 64/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 906,2 K RON 540,8 K RON 556,4 K RON 765,0 K RON 572,3 K RON 494,2 K RON 469,5 K RON
Venituri totale 906,2 K RON 540,8 K RON 556,4 K RON 766,8 K RON 572,3 K RON 494,2 K RON 469,8 K RON
Cheltuieli totale 785,8 K RON 492,2 K RON 505,1 K RON 717,2 K RON 573,6 K RON 550,3 K RON 501,9 K RON
Rezultat net 111,3 K RON 44,9 K RON 47,3 K RON 44,6 K RON −5,3 K RON −65,3 K RON −40,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 416,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,02 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,29 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 3,02 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante237,1 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri213,9 K RON
Creanțe21,7 K RON
Numerar1,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,19
Durata stocaj (zile) 166
Rotație creanțe (ori/an) 21,59
Durata încasare (zile) 17

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-6,8%
Marjă netă
-8,7%
ROA
-17,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 182,5 K RON 316,3 K RON 57,7%
2020 67,8 K RON 246,5 K RON 27,5%
2021 85,5 K RON 311,5 K RON 27,4%
2022 74,6 K RON 345,3 K RON 21,6%
2023 45,9 K RON 308,3 K RON 14,9%
2024 49,8 K RON 246,1 K RON 20,2%
2025 78,5 K RON 237,1 K RON 33,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

64
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 906,2 K RON 540,8 K RON 556,4 K RON 765,0 K RON 572,3 K RON 494,2 K RON 469,5 K RON ▼ 5,0%
Rezultat net 111,3 K RON 44,9 K RON 47,3 K RON 44,6 K RON −5,3 K RON −65,3 K RON −40,6 K RON ▲ 37,8%
Total active 316,3 K RON 246,5 K RON 311,5 K RON 345,3 K RON 308,3 K RON 246,1 K RON 237,1 K RON ▼ 3,7%
Capitaluri proprii 133,8 K RON 178,7 K RON 226,0 K RON 270,7 K RON 265,3 K RON 199,9 K RON 159,2 K RON ▼ 20,3%
Datorii totale 182,5 K RON 67,8 K RON 85,5 K RON 74,6 K RON 45,9 K RON 49,8 K RON 78,5 K RON ▲ 57,7%
Lichiditate curentă 1,33 2,84 3,03 4,23 6,53 4,86 3,02 ▼ 37,9%
Marjă netă (%) 12,28 8,30 8,51 5,83 -0,93 -13,21 -8,65 ▲ 34,5%
Scor bonitate 72 82 90 90 64 57 64 ▲ 12,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (3.02), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 64/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate