Publicitate

HEREA TRANSPORT S.R.L.

CUI: 36487935 J21/380/2016 SRL Ialomiţa, Municipiul Urziceni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 36487935
Cod înmatriculare J21/380/2016
EUID ROONRC.J21/380/2016
Data înmatriculării 2016-09-02
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani

Adresă

România, Ialomiţa, Municipiul Urziceni, TEILOR, 6, C5, PARTER, 2, 925300

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Municipiul Urziceni
Stradă: TEILOR
Număr: 6
Bloc: C5
Etaj: PARTER
Apartament: 2
Cod poștal: 925300

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 141.544 RON 141.544 RON 108.355 RON 31.774 RON 33.189 RON 69.928 RON 0 RON 69.928 RON 41.334 RON 28.594 RON 0 RON 64.512 RON 0 RON 0 RON 1
2020 137.549 RON 137.549 RON 92.541 RON 43.739 RON 45.008 RON 112.307 RON 0 RON 112.307 RON 85.073 RON 27.234 RON 0 RON 110.896 RON 0 RON 0 RON 1
2021 179.784 RON 179.916 RON 116.347 RON 61.984 RON 63.569 RON 153.256 RON 0 RON 153.256 RON 147.057 RON 6.199 RON 0 RON 153.078 RON 0 RON 0 RON 1
2022 245.973 RON 245.973 RON 160.162 RON 83.474 RON 85.811 RON 287.289 RON 0 RON 287.289 RON 200.531 RON 86.758 RON 0 RON 285.959 RON 0 RON 0 RON 1
2023 230.335 RON 230.335 RON 68.281 RON 159.796 RON 162.054 RON 399.423 RON 0 RON 399.423 RON 360.327 RON 39.096 RON 0 RON 396.728 RON 0 RON 0 RON 1
2024 4.835 RON 4.835 RON 2.359 RON 2.428 RON 2.476 RON 401.626 RON 0 RON 401.626 RON 362.755 RON 38.871 RON 0 RON 401.563 RON 0 RON 0 RON 1
2025 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 401.563 RON 0 RON 401.563 RON 362.730 RON 38.833 RON 0 RON 401.563 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

HEREA MARIAN
administrator
Buzău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 618 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
0 RON
Total Active 2025
401,6 K RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 141,5 K RON 137,5 K RON 179,8 K RON 246,0 K RON 230,3 K RON 4,8 K RON 0 RON
Venituri totale 141,5 K RON 137,5 K RON 179,9 K RON 246,0 K RON 230,3 K RON 4,8 K RON 0 RON
Cheltuieli totale 108,4 K RON 92,5 K RON 116,3 K RON 160,2 K RON 68,3 K RON 2,4 K RON 0 RON
Rezultat net 31,8 K RON 43,7 K RON 62,0 K RON 83,5 K RON 159,8 K RON 2,4 K RON 0 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 42,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 10,34 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 10,34 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 10,34 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante401,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe401,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
0,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 28,6 K RON 69,9 K RON 40,9%
2020 27,2 K RON 112,3 K RON 24,3%
2021 6,2 K RON 153,3 K RON 4,0%
2022 86,8 K RON 287,3 K RON 30,2%
2023 39,1 K RON 399,4 K RON 9,8%
2024 38,9 K RON 401,6 K RON 9,7%
2025 38,8 K RON 401,6 K RON 9,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 141,5 K RON 137,5 K RON 179,8 K RON 246,0 K RON 230,3 K RON 4,8 K RON 0 RON
Rezultat net 31,8 K RON 43,7 K RON 62,0 K RON 83,5 K RON 159,8 K RON 2,4 K RON 0 RON
Total active 69,9 K RON 112,3 K RON 153,3 K RON 287,3 K RON 399,4 K RON 401,6 K RON 401,6 K RON ▼ 0,0%
Capitaluri proprii 41,3 K RON 85,1 K RON 147,1 K RON 200,5 K RON 360,3 K RON 362,8 K RON 362,7 K RON ▼ 0,0%
Datorii totale 28,6 K RON 27,2 K RON 6,2 K RON 86,8 K RON 39,1 K RON 38,9 K RON 38,8 K RON ▼ 0,1%
Lichiditate curentă 2,45 4,12 24,72 3,31 10,22 10,33 10,34 ▲ 0,1%
Marjă netă (%) 22,45 31,80 34,48 33,94 69,38 50,22
Scor bonitate 87 95 100 95 95 87 67 ▼ 23,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (10.34), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 42,9 K RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate