Publicitate

AGRO COMERŢ CEREALE S.R.L.

CUI: 43332186 J2/1393/2020 SRL Arad, Municipiul Arad
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43332186
Cod înmatriculare J2/1393/2020
EUID ROONRC.J2/1393/2020
Data înmatriculării 2020-11-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Arad, Municipiul Arad, BLAJULUI, 2, 1, 9A, 310130

Țară: România
Județ: Arad
Localitate: Municipiul Arad
Stradă: BLAJULUI
Număr: 2
Etaj: 1
Apartament: 9A
Cod poștal: 310130

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2024 594.612 RON 594.612 RON 440.896 RON 131.587 RON 153.716 RON 303.590 RON 287.850 RON 15.740 RON 131.787 RON 171.803 RON 0 RON 15.190 RON 0 RON 0 RON 2
2025 589.871 RON 652.227 RON 630.630 RON 18.557 RON 21.597 RON 507.769 RON 235.991 RON 271.778 RON 150.344 RON 359.205 RON 43.488 RON 103.649 RON 0 RON 1.780 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

MOŢ CĂLIN-ADRIAN
administrator
Arad, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 77 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2024–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.76) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
589,9 K RON
Rezultat Net 2025
18,6 K RON
Total Active 2025
507,8 K RON
Scor Bonitate
50/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 50/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20242025
Cifra de afaceri 594,6 K RON 589,9 K RON
Venituri totale 594,6 K RON 652,2 K RON
Cheltuieli totale 440,9 K RON 630,6 K RON
Rezultat net 131,6 K RON 18,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 585,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,76 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,64 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,35 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,41 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate236,0 K RON (46.5%)
Active circulante271,8 K RON (53.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri43,5 K RON
Creanțe103,6 K RON
Numerar124,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 13,56
Durata stocaj (zile) 27
Rotație creanțe (ori/an) 5,69
Durata încasare (zile) 64

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,7%
Marjă netă
3,2%
ROA
3,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2024 171,8 K RON 303,6 K RON 56,6%
2025 359,2 K RON 507,8 K RON 70,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

50
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20242025 YoY
Cifra de afaceri 594,6 K RON 589,9 K RON ▼ 0,8%
Rezultat net 131,6 K RON 18,6 K RON ▼ 85,9%
Total active 303,6 K RON 507,8 K RON ▲ 67,3%
Capitaluri proprii 131,8 K RON 150,3 K RON ▲ 14,1%
Datorii totale 171,8 K RON 359,2 K RON ▲ 109,1%
Lichiditate curentă 0,09 0,76 ▲ 726,0%
Marjă netă (%) 22,13 3,15 ▼ 85,8%
Scor bonitate 60 50 ▼ 16,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (18,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.

Publicitate