ELLISSE STUDIO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ialomiţa, Municipiul Slobozia, SUDULUI, 1, 920073
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 208.332 RON | 208.332 RON | 158.774 RON | 47.383 RON | 49.558 RON | 93.688 RON | 0 RON | 93.688 RON | 56.838 RON | 36.850 RON | 13.730 RON | 24.000 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2020 | 78.420 RON | 78.420 RON | 50.764 RON | 26.852 RON | 27.656 RON | 106.415 RON | 0 RON | 106.415 RON | 83.689 RON | 22.726 RON | 11.692 RON | 39.578 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 134.482 RON | 134.482 RON | 30.614 RON | 102.523 RON | 103.868 RON | 212.087 RON | 0 RON | 212.087 RON | 186.213 RON | 25.874 RON | 10.807 RON | 177.763 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 167.224 RON | 167.225 RON | 82.231 RON | 83.679 RON | 84.994 RON | 289.950 RON | 0 RON | 289.950 RON | 269.891 RON | 20.059 RON | 7.759 RON | 174.413 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 182.025 RON | 182.081 RON | 121.004 RON | 59.423 RON | 61.077 RON | 255.121 RON | 0 RON | 255.121 RON | 233.663 RON | 21.458 RON | 7.759 RON | 190.619 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 93.803 RON | 93.803 RON | 109.697 RON | −15.894 RON | −15.894 RON | 227.368 RON | 8.973 RON | 218.395 RON | 217.769 RON | 9.599 RON | 0 RON | 186.162 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 93.146 RON | 118.293 RON | 114.131 RON | 1.356 RON | 4.162 RON | 325.833 RON | 128.056 RON | 197.777 RON | 219.124 RON | 31.360 RON | 0 RON | 184.541 RON | 75.349 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8559 — Alte forme de învățământ n.c.a.
Top format din 36 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 208,3 K RON | 78,4 K RON | 134,5 K RON | 167,2 K RON | 182,0 K RON | 93,8 K RON | 93,1 K RON |
| Venituri totale | 208,3 K RON | 78,4 K RON | 134,5 K RON | 167,2 K RON | 182,1 K RON | 93,8 K RON | 118,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 158,8 K RON | 50,8 K RON | 30,6 K RON | 82,2 K RON | 121,0 K RON | 109,7 K RON | 114,1 K RON |
| Rezultat net | 47,4 K RON | 26,9 K RON | 102,5 K RON | 83,7 K RON | 59,4 K RON | −15,9 K RON | 1,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 98,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,31 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,31 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,42 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 10,39 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,50 |
| Durata încasare (zile) | 723 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 36,9 K RON | 93,7 K RON | 39,3% |
| 2020 | 22,7 K RON | 106,4 K RON | 21,4% |
| 2021 | 25,9 K RON | 212,1 K RON | 12,2% |
| 2022 | 20,1 K RON | 290,0 K RON | 6,9% |
| 2023 | 21,5 K RON | 255,1 K RON | 8,4% |
| 2024 | 9,6 K RON | 227,4 K RON | 4,2% |
| 2025 | 31,4 K RON | 325,8 K RON | 9,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 208,3 K RON | 78,4 K RON | 134,5 K RON | 167,2 K RON | 182,0 K RON | 93,8 K RON | 93,1 K RON | ▼ 0,7% |
| Rezultat net | 47,4 K RON | 26,9 K RON | 102,5 K RON | 83,7 K RON | 59,4 K RON | −15,9 K RON | 1,4 K RON | ▲ 108,5% |
| Total active | 93,7 K RON | 106,4 K RON | 212,1 K RON | 290,0 K RON | 255,1 K RON | 227,4 K RON | 325,8 K RON | ▲ 43,3% |
| Capitaluri proprii | 56,8 K RON | 83,7 K RON | 186,2 K RON | 269,9 K RON | 233,7 K RON | 217,8 K RON | 219,1 K RON | ▲ 0,6% |
| Datorii totale | 36,9 K RON | 22,7 K RON | 25,9 K RON | 20,1 K RON | 21,5 K RON | 9,6 K RON | 31,4 K RON | ▲ 226,7% |
| Lichiditate curentă | 2,54 | 4,68 | 8,20 | 14,45 | 11,89 | 22,75 | 6,31 | ▼ 72,3% |
| Marjă netă (%) | 22,74 | 34,24 | 76,24 | 50,04 | 32,65 | -16,94 | 1,46 | ▲ 108,6% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | 95 | 87 | 64 | 77 | ▲ 20,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.31), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 98,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.