VIVIMAX PARC SRL
Date generale
Adresă
România, Arad, Sat Bonţeşti, Comuna Gurahonţ, BONŢEŞTI, 245, 317146
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 1.537 RON | −1.537 RON | −1.537 RON | 8.892 RON | 0 RON | 8.892 RON | 8.892 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 379 RON | −379 RON | −379 RON | 8.514 RON | 0 RON | 8.514 RON | 8.514 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 2.925 RON | 2.925 RON | 504 RON | 2.333 RON | 2.421 RON | 2.721 RON | 0 RON | 2.721 RON | 2.633 RON | 88 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 8.200 RON | 8.200 RON | 5.858 RON | 2.125 RON | 2.342 RON | 5.807 RON | 0 RON | 5.807 RON | 4.758 RON | 1.049 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 11.597 RON | 11.597 RON | 6.014 RON | 4.772 RON | 5.583 RON | 9.972 RON | 0 RON | 9.972 RON | 9.529 RON | 443 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 13.400 RON | 14.233 RON | 14.948 RON | −808 RON | −715 RON | 8.838 RON | 0 RON | 8.838 RON | 8.721 RON | 117 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 20.014 RON | 20.884 RON | 10.181 RON | 8.913 RON | 10.703 RON | 18.513 RON | 0 RON | 18.513 RON | 17.633 RON | 880 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5629 Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5590 — Alte servicii de cazare
Top format din 54 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 2,9 K RON | 8,2 K RON | 11,6 K RON | 13,4 K RON | 20,0 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 2,9 K RON | 8,2 K RON | 11,6 K RON | 14,2 K RON | 20,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,5 K RON | 379 RON | 504 RON | 5,9 K RON | 6,0 K RON | 14,9 K RON | 10,2 K RON |
| Rezultat net | −1,5 K RON | −379 RON | 2,3 K RON | 2,1 K RON | 4,8 K RON | −808 RON | 8,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 21,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 21,04 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 21,04 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 21,04 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 21,04 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 8,9 K RON | 0,0% |
| 2020 | 0 RON | 8,5 K RON | 0,0% |
| 2021 | 88 RON | 2,7 K RON | 3,2% |
| 2022 | 1,0 K RON | 5,8 K RON | 18,1% |
| 2023 | 443 RON | 10,0 K RON | 4,4% |
| 2024 | 117 RON | 8,8 K RON | 1,3% |
| 2025 | 880 RON | 18,5 K RON | 4,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 2,9 K RON | 8,2 K RON | 11,6 K RON | 13,4 K RON | 20,0 K RON | ▲ 49,4% |
| Rezultat net | −1,5 K RON | −379 RON | 2,3 K RON | 2,1 K RON | 4,8 K RON | −808 RON | 8,9 K RON | ▲ 1.203,1% |
| Total active | 8,9 K RON | 8,5 K RON | 2,7 K RON | 5,8 K RON | 10,0 K RON | 8,8 K RON | 18,5 K RON | ▲ 109,5% |
| Capitaluri proprii | 8,9 K RON | 8,5 K RON | 2,6 K RON | 4,8 K RON | 9,5 K RON | 8,7 K RON | 17,6 K RON | ▲ 102,2% |
| Datorii totale | 0 RON | 0 RON | 88 RON | 1,0 K RON | 443 RON | 117 RON | 880 RON | ▲ 652,1% |
| Lichiditate curentă | – | – | 30,92 | 5,54 | 22,51 | 75,54 | 21,04 | ▼ 72,1% |
| Marjă netă (%) | – | – | 79,76 | 25,91 | 41,15 | -6,03 | 44,53 | ▲ 838,5% |
| Scor bonitate | 47 | 47 | 87 | 87 | 100 | 72 | 95 | ▲ 31,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (21.04), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 21,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.